Společnost Milliken & Company kupuje společnost Encapsys, LLC

Společnost Milliken & Company („Milliken“), globální diverzifikovaný výrobce s více než půldruhým stoletím zkušeností v oblasti materiálových věd, odkoupila společnosti Cypress Performance Group LLC („Cypress“) společnost Encapsys, LLC („Encapsys“), světového lídra v oblasti mikroenkapsulace. Transakce byla oficiálně uzavřena 18. října 2021.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20211018005946/en/

„Posun v oblasti udržitelnosti vyžaduje otevřené myšlení a silnou spolupráci. Jsme nadšeni, že můžeme společnost Encapsys přivítat ve společnosti Milliken,“ řekl Halsey Cook, prezident a generální ředitel společnosti Milliken & Company. „Odborné znalosti společnosti Encapsys spolu s naší schopností škálovat podpoří naše úsilí o poskytování udržitelných inovací pro naše zákazníky.“

„Společnost Encapsys přináší do týmu Milliken jedinečnou kombinaci inovací, vědy a technologií,“ dodává Cindy Boiter, výkonná viceprezidentka a prezidentka divize Chemical Business společnosti Milliken. „Tato akvizice, která rozšíří naše globální portfolio v oblasti speciálních chemikálií, urychlí přísun udržitelných řešení pro trhy a zákazníky, kterým dodáváme naše produkty.“

Při integraci společnosti Encapsys do společnosti Milliken bude každodenní provoz pokračovat jako doposud, a to včetně zachování vztahů se stávajícími dodavateli a zákazníky.

Společnost Encapsys se sídlem v Appletonu ve Wisconsinu je lídrem v oblasti mikrokapsulovacích technologií, které na úrovni mikronů vytvářejí jednotný polymerní obal kolem základního materiálu a vytvářejí tak kapsle. Mikroenkapsulace má uplatnění v různých průmyslových odvětvích a pomáhá společnostem dosáhnout udržitelnějších výrobků tím, že podporuje odpovědnou spotřebu a efektivní dodávání aktivních materiálů.

„Spolupracovníci společnosti Encapsys jsou nadšeni, že se mohou stát členy týmu Milliken a přivítat v severovýchodním Wisconsinu organizaci světové úrovně,“ uvedla Mary Goggansová, prezidentka společnosti Encapsys. „Naše kultura a hodnoty se k sobě dokonale hodí a my se těšíme, jak budeme moci využít globálních schopnosti společnosti Milliken k urychlení inovací a růstu.“

Jako právní poradce společnosti Milliken působila právní kancelář Jones Day a finančním poradcem byla banka J.P. Morgan Securities LLC. Jako finanční poradci společnosti Encapsys působily banky BofA Securities, Inc. a Credit Suisse Securities (USA) LLC a jejím právním poradcem byla právní kancelář Morgan, Lewis & Bockius LLP.

O společnosti Milliken

Společnost Milliken & Company je celosvětovým lídrem v oblasti výroby materiálů, který již dnes přináší průlomové objevy zítřka. Společnost Milliken dodává svým zákazníkům inovativní produkty, které zlepšují životy lidí po celém světa. Společnost se opírá o tisíce patentů a široce využitelné portfolio v oblasti textilu, podlahových krytin, speciálních chemikálií a zdravotnictví a využívá společný smysl pro integritu a dokonalost k pozitivnímu ovlivňování života na zemi. Více informací o inspirativních řešeních a výjimečném týmu společnosti Milliken, který za nimi stojí najdete na stránkách milliken.com a na Facebooku, Instagramu, LinkedIn a Twitteru.

O společnosti Encapsys

Společnost Encapsys se sídlem v Appletonu ve Wisconsinu, je celosvětově uznávaným inovátorem v oblasti mikroenkapsulace. Společnost Encapsys je vynálezcem mikrokapslí a již více než 65 let poskytuje inovativní řešení partnerům v oblasti domácí péče, osobní hygieny, zemědělství, textilu, lůžkovin a samopropisovacího papíru. Další informace o společnosti Encapsys naleznete na adrese www.encapsys.com.

O společnosti The Cypress Performance Group LLC

Společnost Encapsys byla od roku 2015 vlastněna společností The Cypress Performance Group. Cypress je holdingová společnost založená Georgem Shermanem, která se zaměřuje na výrobu a průmyslové služby s přidanou hodnotou. Společnost Cypress pomáhá společnostem realizovat jejich strategický plán tím, že se zaměřuje na jejich růst a provozní efektivitu a zároveň vyvíjí špičkové postupy v oboru, které zlepšují zkušenosti zákazníků a přinášejí hodnotu pro akcionáře.

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com https://www.businesswire.com/news/home/20211018005946/en/

Kontakty

Betsy Sikma,

Milliken betsy.sikma@milliken.com

864.909.7908

Zdroj: Milliken & Company

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova USA-průmysl-ekologie-chemie-Milliken & Company

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Finance, ekonomika
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.