130. Kantonský veletrh: Čína se bude nadále otevírat světu a sdílet s ním příležitosti

Čínský prezident Si Ťin-pching zaslal 14. října 130. Kantonskému veletrhu blahopřejný dopis.

Si v dopise poznamenal, že od svého založení v roce 1957 veletrh významně přispěl k rozvoji mezinárodního obchodu a vnitrostátní i mezinárodní výměny i k hospodářskému rozvoji.

Světová ekonomika a obchod procházejí hlubokou transformací, protože čelí globálním změnám a pandemii, které se objevily naposledy před sto lety. Účelem Kantonského veletrhu proto je podpořit nové paradigma rozvoje Číny, inovovat jeho mechanismus, vytvořit více obchodních modelů a rozšířit svou roli tak, aby se stal zásadní platformou pro otevření země na všech frontách, uvedl Si.

Tato platforma by také měla přispět k rozvoji kvalitního světového obchodu a usnadnit „dvojí oběh" na domácím a zahraničním trhu. Čína je ochotna spojit své síly se všemi ostatními zeměmi, uplatňovat skutečný multilateralismus a budovat tak opravdu otevřenou světovou ekonomiku, uvedl Si.

Na slavnostním zahájení 130. Kantonského veletrhu a Mezinárodního obchodního fóra na Perlové řece v jihočínském městě Kanton přednesl projev čínský premiér Li Kche-čchiang. Řekl, že motorem rozvoje Číny je otevírání se světu a reformy. Aby tento rozvoj podpořila, bude příležitosti k němu sdílet se světem.

Slavnostního ceremoniálu se prostřednictvím videopřenosu zúčastnili peruánský prezident Pedro Castillo, ruský premiér Michail Mišustin, maďarský premiér Viktor Orbán, malajsijský premiér Ismail Sabri Yaakob, premiér Pobřeží slonoviny Patrick Achi a generální tajemnice Konference OSN o obchodu a rozvoji Rebeca Grynspanová.

Premiér Li uvedl, že historie Kantonského veletrhu je nejen historií otevírání Číny a její integrace do světové ekonomiky, ale i historií podniků z celého světa, které využívají možnosti rozvoje poskytované Čínou. Ty jim přinášejí vzájemný prospěch a oboustranně výhodné výsledky.

Zahraniční představitelé vyzdvihli roli, kterou Kantonský veletrh hraje v podpoře mezinárodního obchodu a v uspíšení celosvětového hospodářského oživení v období po pandemii. Také vyjádřili optimistické vyhlídky v oblasti hospodářského rozvoje Číny a uvedli, že budou podporovat společnosti ze svých zemí, aby rozšířily spolupráci s čínskými protějšky a mohly tak lépe využít možnosti rozvoje, které Čína nabízí.

Po slavnostním zahájení si premiér Li prohlédl některé domácí a zahraniční výstavní haly a vyslechl si informace o jednotlivých společnostech. Na závěr inspekce vyjádřil premiér Li naději, že veletrh dosáhne ještě větších úspěchů v oblasti rozvoje oboustranně výhodné spolupráce a udržitelného rozvoje.

Další příležitosti najdete na adrese: https://fbuyer.cantonfair.org.cn/en/account/new-buyer/register

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1661958/130th_Canton_Fair.jpg

KONTAKT: Paní Chloe Cai, Tel: +86-20-8913 8622, e-mail: caiyiyi@cantonfair.org.cn

Klíčová slova Čína-obchod-Canton Fair

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.