Test rychlovarných konvic aneb drahá neznamená rychlá

Redaktoři serveru Arecenze.cz si v září posvítili na rychlovarné konvice. Vybrané modely podrobili důkladnému testování a zjistili například, že vyšší cena negarantuje vysoký výkon nebo že výrobci konvic často nepamatují na leváky.

Rychlost, bezpečnost a komfort používání, to byla hlavní kritéria velkého testu rychlovarných konvic, který připravila redakce serveru Arecenze.cz. Do testování bylo zařazeno 14 konvic z plastu, skla i nerezu napříč cenovými kategoriemi. Vítězem se stala konvice od českého výrobce, Tescoma President 1.7 l, která byla v testu zároveň nejdražší. Nejrychlejší ohřev nabízí konvice Philco PHWK 2050 a nejnižší hlučnost byla paradoxně naměřena u poměrně levné konvice ETA 6153 Crystela. “Při testování jsme si ověřili, že vyšší cena konvice nutně nezaručuje vysoký výkon nebo nízkou hlučnost. Většinou vypovídá hlavně o celkovém zpracování, nabídce funkcí a bezpečnosti,” vysvětluje zakladatel portálu Jakub Havelka.

Mezi hlavní nevýhody testovaných konvic patřila vysoká teplota po použití a unikání páry. “Všechny konvice jsou po ohřevu horké, někdy hrozí i popálení. Jedinou výjimkou byly dvoustěnné modely, které lépe izolují. U některých modelů odcházela pára nejen zobáčkem konvice, ale třeba i spárou kolem tlačítek, kde může neopatrného uživatele opařit,” popisuje Havelka.

Pozitivem naopak je, že se všechny konvice bezpečně vypnuly při spuštění naprázdno, žádné z nich toto vypnutí netrvalo více než 30 s. Další bezpečnostní pojistky už ale nebyly úplnou samozřejmostí. Pro levnější modely vybavené parním čidlem je například velkým problémem spuštění s otevřeným víkem. Zatímco konvice se teplotním čidlem se po dosažení varu zkrátka vypnou, víko nevíko, modely s parní pojistkou vaří bez víka dál i dlouhé minuty. Nakonec je potřeba je vypnout ručně, nebo po nějaké době přijde na řadu pojistka proti přehřátí.

Ani běžná manipulace se místy neobešla bez komplikací. Některé modely mají například komplikovanější otevírání víka, u jiných je třeba zápasit s filtrem na vodní kámen při snaze o jeho vyjmutí a opláchnutí. “Častým neduhem je také špatně viditelná objemová stupnice, tu výrobci mnohdy schovávají pod madlo nebo dovnitř konvice, aby nenarušovala vzhled přístroje. I dobře viditelná stupnice je u některých modelů jen na pravém boku, takové konvice potom nejsou vhodné pro leváky,” dodává Havelka.

Výsledky testování spolu s podrobnými recenzemi jednotlivých modelů jsou dostupné na webových stránkách portálu. Součástí je také popis průběhu testování a podrobný článek Jak vybrat rychlovarnou konvici.

Kontakt:

Adam Boček

Online marketing specialista

Procontent s.r.o.

bocek@procontent.cz

Klíčová slova ČR-elektronika-trh-Procontent

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.