Zlatý pohár Česko Slovenska 2021 zná své vítěze

Již třetí ročník mezinárodní soutěže vín Zlatý pohár Česko Slovenka zná své vítěze.

Po hodnocení v hotelu Termal Mušov se držitelem hlavní ceny – Zlatého poháru, stalo Nové vinařství z České republiky. Tuto cenu získává jako vinařství s nejlepší kolekcí vín. Titulem šampiona mezi víny se může těšit Ryzlink rýnský, 2017, polosladké ve výběru z hroznů, shodou okolností ze stejného vinařství.

Zlatý pohár je soutěž vín unikátní nejen zaměřením na české a slovenské vinaře, ale také navazujícími aktivitami. Těmi si organizátoři dali za cíl zpropagovat navzájem česká a slovenská vína mezi odbornou i širokou veřejností.

"Mezi přihlášenými víny byly nádherné vzorky z Česka i Slovenska a byl to opravdu napínavý souboj. Celkem se přihlásilo téměř 200 vzorků, což je na tak komplikovaný rok, jako byl letos, velmi pěkné číslo. Jsme rádi, že si soutěž i navazující aktivity našly místo mezi TOP akcemi, byť jsme letos kvůli koronaviru byli nuceni zrušit festival pro veřejnost,“ říká jeden z organizátorů, Jakub Pernica.

Celkově odborní hodnotitelé udělili 14 dvojitých zlatých a 50 zlatých medailí. Kvalita soutěže se ukazuje i na tom, že nebyly uděleny žádné stříbrné medaile, jelikož přihlášená vína byla na tak vysoké úrovni. Vinařství s více vysoce hodnocenými víny si navíc odnesla titul Hvězdná vinařství za nejlepší kolekce.

"Vedle vín chceme klást důraz také na kvalitu celého vinařství. Proto oceňujeme ta, která mají všechna vína perfektní úrovně. Když jedete na degustaci do sklípku, také vás zajímají všechna vína," vysvětluje organizátor důraz na oceňování vinařství.

Kompletní výsledky jsou dostupné na www.zlatypohar.eu.

Výběr oceněných vín je možné ochutnat na slavnostním vyhlášení s volnou degustací ve čtvrtek 21.10. 2021 od 17. do 22. hodiny v Národném salónu vín Slovenskej republiky (Radničná 577, Bratislava).

Pro novinářský vstup na slavnostní vyhlášení kontaktujte pořadatele na jakub@vinovnici.cz.

Projekt s podporou Vinařského fondu.

Projekt s podporou Brno – střed.

Záštitu nad akcí převzal Zväz vinohradníkov a vinárov Slovenska.

Záštitu nad akcí převzal hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich.

Kontakt:

Jakub Pernica

jakub@vinovnici.cz

Klíčová slova ČR-víno-ocenění-Sommelierský Servis

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Potraviny, gastronomie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.