Finalisté Sanremo Junior CZ/SK reprezentují v Itálii

Tento týden se v italském lázeňském městě Sanremo uskuteční 12. ročník mezinárodní pěvecké soutěže Sanremo Junior. Již po páté se tohoto mezinárodního festivalu zúčastní i Česká republika a Slovensko.

Celkem na letošním ročníku vystoupí 22 zpěváků z různých koutů světa. Představí se např. Francie, Malta, USA, Srbsko, Belgie, Izrael, Arménie, Estonsko, Německo, Ukrajina, Kazachstán, Libanon atd.

Českou republiku reprezentují Karolina Čížková ( vítězka Sanremo Junior CZ 2020) a Sofie Lukešová ( vítězka Sanremo Junior CZ 2021). Slovensko bude mít letos jediného zástupce a tím je Mária Valentová (vítězka Sanremo Junior SK 2020).

Mezinárodní finálový večer proběhne ve čtvrtek 14. října ve známém divadle Ariston. Zpěváci zde vystoupí za doprovodu symfonického orchestru pod taktovkou pana dirigenta Alessandra Scaglione, který často spolupracuje i se Symfonickým Orchestrem města Sanremo.

Během týdenního pobytu se naše finalistky věnují nejen zkouškám a přípravám na samotný večer, ale ve volných chvílích se seznamují s ostatními finalisty nebo poznávají krásy Ligurie. V úterý navštívily např. známou vilu Alfreda Nobela s jeho laboratoří, pracovnou i rozsáhlou zahradou nebo si vyjely mimo Sanremo do okouzlující vesničky Bussana Vecchia - “města duchů” v italské Ligurii, které bylo v důsledku zemětřesení v roce 1887 opuštěno a na počátku 60. let 20. století znovu obnoveno a osídleno mezinárodní komunitou umělců.

Kontakt:

www.sanremojunior.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-Itálie-pop-hudba-firmy-Sanremo Junior CZ/SK

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.