Společnost Vale se stává členem Mezinárodní asociace mědi

Mezinárodní asociace mědi (ICA) oznámila přijetí nového člena, společnosti Vale International S. A. (Vale). Na dnešním výročním zasedání členů ICA v Londýně bylo uděleno členství společnosti Vale.

Společnost Vale se sídlem v Brazílii patří k největším těžebním společnostem mědi na světě a působí přibližně ve 30 zemích. Společnost Vale se zavázala stát se jednou z nejbezpečnějších a nejspolehlivějších světových těžebních společností. Společnost Vale do ICA vstupuje v kritické době, kdy se průmysl zpracování mědi snaží podporovat globální cíle, zakotvené v Pařížské dohodě o klimatu a v Cílech udržitelného rozvoje OSN.

Mark Travers, výkonný viceprezident společnosti Vale Base Metals, uvedl: „Společnost Vale se zavázala integrovat zásady udržitelnosti do svého provozu vybudováním silného a pozitivního ekonomického, společenského a environmentálního odkazu a zmírňováním dopadu své činnosti na životní prostředí. Těžba mědi je klíčovou součástí našeho podnikání a my bereme svou odpovědnost vůči životnímu prostředí velice vážně. ICA vede své přední členy v našem oboru směrem ke kolektivní uhlíkové neutralitě a společnost Vale je přesvědčena, že je důležité na této transformaci spolupracovat s našimi kolegy."

Prezident organizace ICA Anthony Lea k tomu dodal: „Těší nás, že se k nám společnost Vale připojuje právě v tento klíčový moment, kdy problematika ESG a zmírňování klimatických změn motivuje náš obor k pozitivním změnám. Úzce s našimi členy spolupracujeme na definování způsobů, jakými může průmysl zpracování mědi eliminovat v rámci svých procesů produkci uhlíku a na začátku příštího roku chceme předložit plán, jak toho dosáhnout. Je velmi důležité, aby během tohoto procesu zazněl také hlas společnosti Vale."

„Jako předseda ICA a její dlouholetý člen je mi potěšením přivítat v našich řadách společnost Vale, která tak posílí hlas průmyslu zpracování mědi," poznamenal předseda představenstva ICA Steve Higgins (Freeport McMoRan). „ICA tomuto průmyslu nabízí významné hodnoty a jsme rádi, že se k nám připojují jeho další aktéři, aby nás podpořili v boji za naše společné zájmy."

Organizace ICA má 31 členů, kteří působí na celkem šesti kontinentech.

O společnosti Vale

Společnost Vale, která byla původně založena v roce 1942 jako státní společnost Companhia Vale do Rio Doce, dnes patří mezi největší těžební společnosti na světě. Prostřednictvím svých provozů přibližně ve 30 zemích usiluje společnost Vale o přeměnu přírodního bohatství v prosperitu a udržitelný rozvoj.

O Mezinárodní asociaci mědi

Mezinárodní asociace mědi (ICA) sdružuje světový průmysl zpracování mědi s cílem rozvíjet a chránit trh s mědí a pozitivně přispívat k cílům udržitelného rozvoje OSN. Organizace ICA sídlí ve Washingtonu D. C. a má pobočky ve třech hlavních regionech: v Asii, v Evropě a v Severní Americe. Organizace ICA a její partneři v rámci Copper Alliance® působí ve více než 60 zemích světa. Další informace najdete na adrese www.copperalliance.org.

Kontakt pro média:

Nicole Witoslawski, +1 646 350 9968

nicole.witoslawski@copperalliance.org

Logo https://mma.prnewswire.com/media/755242/International_Copper_Association_Logo.jpg

Klíčová slova USA-komodity-kovy-International Copper Association

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.