Konzervatoř Evangelické akademie v Olomouci slaví 30. výročí založení

Orchestrální koncert

Orchestrální koncert

Hana Jasanská (Foto: Peter Remeník)

Oslavy odstartují 7. října 2021 zahajovacím koncertem To nejlepší z klasiky pod patronací Moravské filharmonie Olomouc. Slavnostní atmosféru bude mít celý nadcházející školní rok. Hlavní oslavy se soustřeďují na 16. 10. 2021. Širokou veřejnost škola láká na hudební lahůdky různých stylů a žánrů nejen do prostor své nádherné raně barokní budovy na ulici Wurmova, ale také do kostela ČCE. Pro tuto výjimečnou příležitost je připraveno i jubilejní koncertní abonmá na sezónu 2021/2022.

Posluchači si mohou vybrat ze široké nabídky hudebních událostí od komorních koncertů, přes adventní či velikonoční rozjímání až po velká instrumentální díla, či průřez operou Figarova svatba. Do oslav je zakomponováno i setkání absolventů 30. 3. 2022 vrcholící orchestrálním koncertem v sále Arcibiskupského paláce. Studenti i pedagogové chtějí pomocí hudby společně poukázat na to, že v Olomouci sídlí střední škola s výjimečným zaměřením. Všechny informace o nadcházejících koncertech, kulturních i doprovodných akcích na půdě Konzervatoře Evangelické akademie i mimo ni se nacházejí na webových stránkách školy: www.konzervatorolomouc-kea.cz

Kontakt:

Mgr. Alice Ondrejková, PHh.D.

Konzervatoř Evangelické akademie

e-mail: Alice.Ondrejkova@ckonz.cz

Klíčová slova ČR-školy-církve-hudba-Konzervatoř Evangelické akademie

Oblast
Olomoucký (ol)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
Politika, veřejná správa a soudy
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.