Značka COTTON USA oznamuje, že Organizace spojených národů zařadila 7. říjen do svého stálého kalendáře jako Světový den bavlny

Organizace spojených národů oznámila, že ve svém stálém kalendáři schválí každoroční vyhlášení 7. října Světovým dnem bavlny. Světový den bavlny, který byl poprvé vyhlášen v roce 2019 v sídle Světové obchodní organizace (WTO) v Ženevě, se každoročně rozrůstá.

V rámci Světového dne bavlny se setkávají zainteresované strany z celosvětové bavlnářské komunity, aby hovořily o mnoha výhodách bavlny, včetně faktů jako:

● Bavlna se pěstuje ve více než 70 zemích světa a každoročně zajišťuje příjmy milionů lidí po celém světě.

● Jediná tuna bavlny zajišťuje celoroční pracovní příležitosti pro přibližně 5 až 6 lidí (často na nejchudších místech světa).

● Bavlna je jedinou zemědělskou plodinou, která se pěstuje jako zdroj potravy i vlákna.

● Bavlna má zápornou uhlíkovou stopu a v odpadních vodách se rozkládá o 95 % více než polyester, čímž pomáhá udržovat čistotu půdy a vody.

V roce 2021 tato akce oslaví trvalý pozitivní dopad bavlněného vlákna v rámci hesla „Bavlna pro dobrou věc". Na virtuální oslavě vystoupí významní hosté, jako například Bert Jacobs, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Life is Good, a Maxine Bédatová, ředitelka organizace New Standard Institute. Mezi další světové odborníky v oboru patří například organizace Cotton Council International, International Cotton Advisory Committee, Better Cotton Initiative nebo nadace African Cotton Foundation. Mezi hlavní témata patří odpovědná móda, udržitelnost nebo význam bavlny v zemích celého světa.

S ohledem na zaměření bavlnářského průmyslu na udržitelnost získají účastníci informace o aktivitě U. S. Cotton Trust Protocol ®, která je v souladu s cíli udržitelného rozvoje OSN a usiluje o stanovení kvantifikovatelných a ověřitelných cílů a měření udržitelné produkce bavlny.

Další informace o aktivitách plánovaných na Světový den bavlny najdete na adrese www.worldcottonday.com . Sledujte na sociálních médiích hashtag #WorldCottonDay a připojte se k celosvětové diskusi.

KONTAKT: Marjory Walkerová, viceprezidentka pro činnost rady, National Cotton Council, mwalker@cotton.org; Mike McCue, ředitel komunikace, International Cotton Advisory Committee, mike@icac.org; James Pruden, vrchní ředitel pro firemní komunikaci, Cotton Incorporated, jpruden@cottoninc.com

Klíčová slova USA-textil-zajímavosti-trendy-COTTON USA

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zpracovatelský a výrobní průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.