Společnost Zymo Research získává označení CE IVD pro svou soupravu EZ DNA Methylation-Lightning Kit

Osvědčená bisulfitová technologie ideální pro klinickou aplikaci

Společnost Zymo Research dnes oznámila, že její sada EZ DNA Methylation-Lightning Kit™ získala označení CE IVD, které umožňuje distribuci této technologie na společném trhu Evropské unie (EU). Chemické ošetření DNA bisulfitem je nezbytným předpokladem pro mnoho diagnostických testů založených na metylaci. Klinické diagnostické a screeningové testy, zejména u nádorových a vývojových onemocnění, nyní využívají metylační profilování DNA k detekci onemocnění nebo stanovení postupu léčby.

Osvědčené chemické reakce probíhající při ošetření bisulfitem vyvinutém společností Zymo Research vykazují vysokou účinnost při diagnostice klinických vzorků díky spolehlivé a účinné konverzi (C)ytosinu na (U)rasil, která rovněž minimalizuje fragmentaci a degradaci DNA, k níž při tomto procesu dochází. Desulfonace a purifikace „přeměněné DNA" se provádí pomocí jedinečné odstředivé technologie, která poskytuje velmi nízké eluční objemy (10 µl). Souprava umožňuje dosáhnout nejvyšší úrovně účinnosti konverze, což zajišťuje nejvyšší možnou přesnost při následné metylační analýze. Souprava EZ DNA Methylation-Lightning Kit obsahuje konverzní činidlo připravené k okamžitému použití, které celý proces zjednodušuje a umožňuje dokončení za něco málo přes hodinu. Souprava je k dispozici ve formě spin kolon a 96jamkových destiček s vysokou propustností.

„Vědci ve společnosti Zymo Research neustále vytvářejí řešení, která zjednodušují a zefektivňují pracovní postupy našich zákazníků. Sada EZ DNA Methylation-Lightning Kit je jedním z příkladů této filozofie," uvedl Marc Van Eden, viceprezident společnosti Zymo Research pro rozvoj obchodu. „Souprava konsoliduje mnoho pracných kroků potřebných k provedení přesné a úplné bisulfitové konverze DNA, čímž zjednodušuje a zvyšuje konzistenci dříve neefektivních pracovních postupů. To má zásadní význam zejména pro reprodukovatelnost testů v citlivých analytických procesech, jako je sekvenování nové generace."

Další informace o sadě EZ DNA Methylation-Lightning Kit naleznete na webových stránkách společnosti Zymo Research.

O společnosti Zymo Research Corp.

Zymo Research je soukromá společnost, která od roku 1994 poskytuje vědcům a lékařům nejmodernější nástroje molekulární biologie. Heslem společnosti je, že „v jednoduchosti je krása", což se odráží ve všech jejích produktech, od oblasti epigenetiky až po technologie čištění DNA/RNA. Společnost Zymo Research, historicky uznávaná jako lídr v oblasti epigenetiky, překonává hranice s novými řešeními pro sběr vzorků, technologiemi měření mikrobiomu, diagnostickými zařízeními a technologiemi NGS, které jsou vysoce kvalitní a snadno použitelné. Sledujte společnost Zymo Research na Facebooku, LinkedIn, Twitteru a Instagramu.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/364743/Zymo_Research_Corp_Logo.jpg

KONTAKT: Marketingové oddělení, Zymo Research Corp., 949 679 1190, marketing@zymoresearch.com

Klíčová slova USA-věda-chemie-farmacie-Zymo Research

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.