Společnost Gupshup získala přední RCS platformu Dotgo

Tato akvizice posouvá společnost Gupshup na první světovou příčku v oblasti RCS (Rich Communications Services) a upevňuje její platformu pro konverzační messaging na bázi IP.

Dotgo také pomůže společnosti Gupshup urychlit růst v Africe.

Společnost Gupshup, lídr v oblasti konverzačního messagingu, dnes oznámila svou akvizici firmy Dotgo z New Jersey. Dotgo je světovým lídrem v oboru RCS business messagingu (RBM) díky oceňovaným technologiím, jako jsou RichOTP®, RichSMS™, Bot Store® a MaaP (Messaging as a Platform - messaging jako platforma), které podporují růst business messagingu na bázi RCS. Dotgo je silným partnerem společností Google, Mavenir, Synchronoss, Vodafone a Orange, má na starosti RBM na několika trzích a provozuje největší světový RBM Hub s globální konektivitou na uživatele na celém světě. Díky své jedinečné pozici dokáže Dotgo pomoci značkám integrovat RCS kanál přes jednoduchá rozhraní API do komunikace se zákazníky, ať v odbytu, podpoře, službách, nebo dalších business procesech.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20210923005293/en/

Společnost Dotgo, za níž stojí tým zakladatelů s bohatými zkušenostmi s technologickými inovacemi, je absolventem 6. kohorty akcelerátoru IIT Startups. Dotgo v roce 2021 zaznamenala rychlý růst díky tomu, že se výrazně uchytila v Severní Americe, Evropě, Indii, Brazílii a Nigérii. MaaP od společnosti Dotgo, který se v rámci partnerství nabízí předem integrovaná do platformy Jibe, byl vybrán pro provozování RCS business messagingu u několika mobilních operátorů. Společnost Dotgo se v rámci Fóra mobilních ekosystémů a GSMA významně podílela na definování standardů a procesů pro RCS business messaging.

Dotgo podstatně posílí platformu společnosti Gupshup pro konverzační messaging, která firmám a vývojářům umožňuje budovat hodnotné zákaznické zkušenosti. Gupshup také hodlá využít zkušenosti a přítomnost společnosti Dotgo v Africe k další expanzi.

„Konverzační zážitky se stávají klíčem k interakci mezi podniky a zákazníky, přičemž kanál RCS messagingu v tom hraje zásadní roli,“ uvedl Beerud Sheth, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Gupshup. „Produktové inovace, tržní postavení a koncepční vedení společnosti Dotgo v ekosystému RCS jsou skutečně pozoruhodné. Společně dokážeme firmám a vývojářům nabídnout širší škálu řešení konverzačního messagingu. Máme radost, že je můžeme přivítat v rodině Gupshup.“

Inderpal Singh Mumick, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Dotgo, uvedl: „RCS business messaging je předurčen k tomu, že změní způsob, jak firmy komunikují se svými zákazníky. Dotgo jsme založili s cílem vytvářet API rozhraní, která značkám a dalším hráčům v ekosystému usnadní přijímání RCS, a zároveň zajistit péči o zákazníky a skrýt před nimi složité backendové procesy. Díky doplnění RCS se společnost Gupshup nepochybně stane nejsilnější firmou v oblasti IP messagingu a my tak budeme rychleji schopni naplňovat své poslání.“

Johanna Kollarová, vedoucí oddělení v rámci společnosti Google, k tomu řekla: „Gratulujeme společnostem Dotgo a Gupshup k této akvizici. Se společností Dotgo úzce spolupracujeme a kvalita jejích výrobků a služeb na nás udělala velký dojem. Těšíme se na rozšíření našeho vztahu tím, že se tým Dotgo stane součástí společnosti Gupshup.“

„Členové týmu Dotgo byli vizionáři, kteří potenciál služeb RCS rozpoznali v době, kdy byl tento systém málo rozšířený. Blahopřejeme jim k vytvoření nejlepších produktů v oboru, které v době rozmachu RCS přijímají zákazníci na celém světě. Jejich sázka se ukázala jako prozíravá a díky spojení s výjimečnou firmou, jako je Gupshup, vznikne na trhu mnohem výraznější hodnotová nabídka,“ řekl Naren Gupta, výkonný ředitel společnosti Nexus Venture Partners.

RCS budou klíčovým messagingovým kanálem v rámci platformy Gupshup pro konverzační messaging, v níž doplní 30 dalších messagingových kanálů, které jsou zákazníkům k dispozici prostřednictvím jednotného API rozhraní společnosti Gupshup. Sada RCS, která je součástí standardu 5G, je novou generací SMS zpráv, která obsahuje obrázky, audio, video a informace o přítomnosti spolu se zvýšeným zabezpečením a šifrováním. Zprávy se doručují do nativních aplikací pro messaging, jako jsou Google Business Messages a Samsung Messages na telefonech se systémem Android. RCS Business Messaging využívá bohaté a interaktivní funkce RCS k značkové a zabezpečené obchodní messagingové komunikaci. Celosvětově dostupné služby RCS mají měsíčně přes 600 milionů aktivních uživatelů, včetně cca 20 % uživatelů smartphonů v Indii.

O společnosti Dotgo

Dotgo®, globální leader v oblasti služeb RCS, vytváří API rozhraní a cloudové platformy, které jsou potřebné ve světě, kde každá firma musí být přítomna na messagingových aplikacích, stejně jako má webové stránky a aplikace pro chytré telefony. API a služby společnosti Dotgo značkám a vývojářům umožňují budovat konverzační zkušenosti, které proměňují interakce se zákazníky a pomáhají mobilním operátorům spouštět, spravovat a monetizovat firemní messaging na bázi RCS. Dotgo je poskytovatelem obchodu Dotgo Bot Store®, prvního a zároveň největšího světového katalogu botů RCS a WhatsApp, a řešení Dotgo MaaP, RichOTP®, RichSMS™ a RBM Hub. Dotgo je partnerem společnosti Google, poskytovatelem business řešení pro WhatsApp a členem Fóra pro mobilní ekosystémy. Další informace najdete na stránkách www.dotgo.com. Bot Store, Dotgo a RichOTP jsou registrované ochranné známky společnosti Dotgo Systems Inc. v USA a dalších zemích.

O společnosti Gupshup

Řešení společnosti Gupshup umožňuje lepší oslovení zákazníků prostřednictvím konverzačních zpráv. Gupshup je přední platforma pro konverzační messaging, přes kterou proudí více než 6 miliard zpráv měsíčně. Tisíce velkých i malých firem na rozvíjejících se trzích používají Gupshup k vytváření konverzací v oblasti marketingu, prodeje a zákaznické podpory. Platforma společnosti Gupshup na úrovni operátorů poskytuje jednotné rozhraní API pro zasílání zpráv pro více než 30 kanálů, bohatou sadu nástrojů pro vytváření konverzačních scénářů pro jakýkoli případ použití a síť rozvíjejících se obchodních partnerů z rad vývojářů messagingových aplikací, výrobců mobilních zařízení, poskytovatelů internetových služeb a operátorů. Díky společnosti Gupshup se konverzace staly nedílnou součástí úspěšné spolupráce se zákazníky. Společnost Gupshup působí v Indii, Latinské Americe, jihovýchodní Asii, na Středním východě, ve východní Evropě, Africe a ve Spojených státech. Navštivte www.gupshup.io. Začněte chatovat s konverzačním botem Gupshup.

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210923005293/en/

Kontakty

Tisk

Richard Laermer RLM PR | gupshup@rlmpr.com | (212) 741-5106 x 216

Zdroj: Gupshup

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova USA-komunikace-počítače-trh-Gupshup

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.