CCTV+: Slavnostní galavečer CMG nazvaný Mid-Autumn Festival Gala představuje velkolepou vizuální podívanou

V úterý večer byl odvysílán očekávaný galavečer China Media Group (CMG) nazvaný Mid-Autumn Festival Gala, na kterém se celosvětovému publiku představila velkolepá vizuální podívaná s téměř 30 vynikajícími uměleckými vystoupeními.

Galavečer se skládal ze tří kapitol a nabídl směs tradičních prvků a moderních technologií, které představovaly panoramatický obraz čínské kultury a historie. Současně se poprvé vysílal v zahraničí.

První část galavečera s názvem „Měsíc vychází do středu podzimu" přilákala diváky různými prvky tradiční čínské kultury. Součástí je zhudebněná tradiční čínská báseň o Svátku středu podzimu a moderní písně spojené s tradičními čínskými styly, které vyjadřují náklonnost k zemi a rodině, a písně oslavující snílky.

Druhá část nazvaná „Měsíc a rodný kraj" obsahuje 12 písní, které vyjadřují nostalgii lidí, postoj zakořeněný hluboko v duchu národa, a náklonnost k vlasti. V této části se v písni s názvem „Nostalgie" projevil stesk každého Číňana po domově.

Třetí část televizního galavečera s podtitulem „úplněk a plnění snů" zahrnovala pěvecká a taneční vystoupení, účast olympijských vítězů a dary z vesmíru.

Třídílný galavečer se natáčel začátkem tohoto měsíce v Si-čchang, hlavním městě autonomní prefektury Liang-šan I v jihozápadní čínské provincii S'-čchuan, kde se nachází středisko pro vypouštění družic Xichang Satellite Launch Center. Natáčení proběhlo 360stupňovém pódiu, největším svého druhu v historii pořadu.

Hlavní scéna se inspirovala souhvězdím Velkého vozu, jehož sedm nejjasnějších hvězd je součástí většího souhvězdí Velké medvědice, a čínským globálním navigačním satelitním systémem BeiDou, který je pojmenován podle souhvězdí Velkého vozu a symbolizuje přání štěstí, shledání, přátelství a soužití.

Díky vesmírným prvkům se program zaměřil na osobnosti, které se zasloužily o rozvoj čínského leteckého a kosmického průmyslu.

Od roku 1991, kdy galavečer poprvé vysílala živě Čínská ústřední televize (CCTV), se stal mezi čínskou diasporou nesmírně populárním a v současné době je jedním z nejoblíbenějších slavnostních televizních pořadů, který každoročně sledují stovky milionů diváků po celém světě.

Svátek středu podzimu připadá na 15. den 8. měsíce čínského lunárního kalendáře, což je letos 21. září.

Odkaz: https://youtu.be/f3pnOi7aaXc

Video - https://www.youtube.com/watch?v=f3pnOi7aaXc

KONTAKT: CCTV+, pr@cctvplus.com

Klíčová slova Čína-kultura-CCTV+

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.