UNILEASING začal podnikat před 30 lety. Jeho krédem je být jednoduše unikátní

Největší ryze česká nebankovní leasingová společnost v ČR – UNILEASING a.s. slaví letos 30 let od svého založení a podpisu svého prvního obchodu. Za uplynulé tři dekády společnost se sídlem v Klatovech uzavřela přes 44 tisíc leasingových a úvěrových smluv, a hodnota financovaných předmětů přesáhla 40 miliard korun. Celkový počet klientů (právnických i fyzických osob), kteří využili financování od UNILEASINGu překročil 15 tisíc. Vlastní kapitál společnosti dosáhl ke konci roku 2020 hodnoty 1 268 mil. Kč.

Přes 60 % obchodů UNILEASING a.s. přitom realizuje s klienty, kteří s ní již v minulosti smlouvu uzavřeli. Znamená to potvrzenou spokojenost s poskytovanými službami a jednu z největších deviz firmy. Mimo centrály v Klatovech má západočeská společnost po celé ČR aktuálně dalších 16 poboček.

UNILEASING začínal podnikat ještě v někdejším Československu na podzim roku 1991. „Naše první uzavřená smlouva umožnila financování sestavy výpočetní techniky v hodnotě 383 800 tehdy ještě korun československých (Kčs). Tato cena v sobě ještě neměla zahrnutu DPH, neboť tato daň v době přechodu z centrálně řízené ekonomiky k tržnímu hospodářství nebyla ještě v tehdejší ČSFR zavedena,“ vzpomíná na start podnikání předseda představenstva UNILEASING a.s. Ing. Pavel Ovsík.

Hned po vzniku České republiky v roce 1993 se UNILEASING stal jedním z prvních členů České leasingové a finanční asociace. K dalším důležitým milníkům ve vývoji firmy pak patří rok 2006 a připojení k zájmovému sdružení právnických osob CNCB, které provozuje Nebankovní registr klientských informací. A samozřejmě také zisk licence ČNB na poskytování vázaného spotřebitelského úvěru v roce 2018, čímž se společnost zařadila mezi vybrané finanční instituce v ČR, které jsou oprávněny poskytovat úvěrové financování spotřebitelům právě jedině na základě licence vydávané ČNB. „Jejím získáním jsme potvrdili kvalitu práce, vysokou odbornost i dlouhodobou solidnost firmy a našich zaměstnanců,“ říká k tomu Pavel Ovsík.

UNILEASING a.s. v současnosti nabízí leasingové a úvěrové financování prakticky veškerých movitých věcí a také nemovitostí převážně podnikatelským subjektům – jak firmám, tak fyzickým osobám. Pokrývá mj. financování všech druhů dopravních a přepravních zařízení, široké spektrum strojírenských, energetických, zdravotnických, sportovních, kancelářských a dalších zařízení, včetně technologií a technologických celků. Nabízí také další služby jako například širokou nabídku výhodného pojištění předmětů financování, a to jak po dobu trvání smlouvy, tak i po jejím ukončení.

UNILEASING a.s.

Randova 214, 339 01 Klatovy

IČ: 25205552, DIČ: CZ25205552

infolinka: (+420) 376 357 111

e-mail: unileasing@unileasing.cz

www.unileasing.cz

Klíčová slova ČR-finance-trh-firmy-UNILEASING

Oblast
Plzeňský (pm)

Kategorie
Obchod, marketing
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.