“Pokud nic neuděláme, dojde k vyrovnanému zastoupení až v roce 2180,” říká Pirátka Gregorová v animovaném spotu

Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová zveřejnila animovaný spot “Politika pestřejší”, který ukazuje výhody pestřejších týmů i bariéry, které stojí ženám a dalším méně zastoupeným skupinám v cestě.

“Naše společnost není jednolitá skupina. Je to pestrý mix názorů, zájmů, přání a snů,” říká v úvodu nového spotu Markéta Gregorová. “Demokracie stojí na hledání kompromisu a pro něj je důležité znát názory všech,” dodává.

Jenže politická reprezentace rozmanitosti společnosti dlouhodobě neodpovídá. “Mužů a žen žije v České republice stejně. Přesto se počet žen v politice pohybuje jen kolem 20 %. Na nejvyšších místech najdete nejčastěji staršího muže,” zaznívá dále ve spotu.

VIDEO

O co se jednolitá reprezentace připravuje, vysvětluje spot dále: “Ženy i další málo zastoupené skupiny přinášejí do veřejné debaty opomíjená témata. Výzkumy navíc ukazují, že smíšené týmy pracují lépe a jsou inovativnější.”

“Pokud nic neuděláme, k vyrovnanému zastoupení dojde až v roce 2180,” varuje Gregorová ve spotu. “Začít můžeme kandidátními listinami. Pokud na nich ženy nejsou, nemůžeme je volit. Pojďme to změnit. Podpořte ženy ve svém okolí.”

Kampaň je financována z prostředků evropské frakce Greens/EFA. Oficiální web najdete na http://politikaprovsechny.eu/ a kampaň můžete sledovat na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instagram.

Grafické materiály ke kampani, loga a fotografie zde: https://drive.google.com/drive/folders/1Me8iOmnTyM0IbWiA2g8dQGw3CjlfT-Ey?usp=sharing

Klíčová slova ČR-EU-parlament-Piráti-společnost-Gregorová

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.