Sin-chua: V Čcheng-tu se konal 11. veletrh na podporu investic v západní Číně, na kterém bylo podepsáno 758 projektů

Podle agentury Nová Čína jde o novou éru Číny a nové příležitosti pro západní Čínu. Dne 16. září odpoledne se v Čcheng-tu v provincii S'-čchuan konal 11. veletrh na podporu investic v západní Číně a slavnostní podpis smluv o projektech hospodářské spolupráce (dále jen „11. veletrh na podporu investic v západní Číně").

Po předběžných jednáních bylo v rámci veletrhu Western China Investment Fair podepsáno 758 projektů investiční spolupráce s domácími a zahraničními investory. Z nich bylo přímo na místě podepsáno 11 reprezentativních projektů, které si vybrali účastníci na Západě. Cílem je dál sdílet nové příležitosti pro rozvoj západní Číny a podpořit domácí a zahraniční podniky, aby se zaměřily na západní oblast a usazovaly se a investovaly zde, a proto se příslušné západní provincie (okresy či obce) a organizace Sinťiangský výrobní a stavební sbor zaměřily na místní charakteristická výhodná odvětví a strategická rozvíjející se odvětví, jakož i na významnou infrastrukturu a důležité oblasti reforem a zahájily 2445 investičních projektů v celkové výši přes 4,3 bilionu jüanů ve snaze přilákat zahraniční investice.

Projekty podepsané v S'-čchuanu na tomto veletrhu Western China International Fair mají tři hlavní charakteristiky. Moderní průmyslové projekty „5+1" se konkrétně staly středobodem pro investice. Mezi nasmlouvanými projekty tvořily moderní průmyslové projekty „5+1" v oblasti elektronických informací, výroby zařízení, potravinářství a nápojů, pokročilých materiálů, energetiky a chemického průmyslu a digitální ekonomiky 49,8 % celkové nasmlouvané hodnoty, což svědčí o zájmu investorů o tato odvětví. Hlavní investiční silou se mezitím staly soukromé podniky. Mezi podniky, které tentokrát investovaly v S'-čchuanu, tvořily investice soukromých podniků 81,3 % celkové hodnoty zakázek. Poměrně velký podíl zaznamenaly rozsáhlé investiční projekty. Počet nasmlouvaných projektů s investicí 1 až 3 miliardy jüanů představoval 29,4 % z celkového počtu a nasmlouvaná částka projektů s investicí vyšší než 3 miliardy jüanů zaujímala 36,5 % z celkového počtu projektů.

Uvádí se, že veletrh Western China International Fair je důležitou platformou na podporu investic, kterou Čína vybudovala v západním regionu. Kromě pořádání 11. ročníku veletrhu Western China International Fair se na této akci konala také řada aktivit na podporu investic.

KONTAKT: Chu Pchan, +86 13983994429

Klíčová slova Čína-hospodářství-finance-obchod

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Obchod, marketing
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.