Palác SPARKASSE v Karlových Varech jde do dražby

Palác SPARKASSE v Karlových Varech jde do dražby

Palác SPARKASSE v Karlových Varech jde do dražby

Aukční a realitní společnost GAVLAS připravuje na počátek října on-line dražbu zrekonstruovaného secesního paláce v centru Karlových Varů. Vyvolávací cena činí 100 milionů korun.

Elektronická dobrovolná dražba paláce, někdejší Sparkasse z roku 1906, proběhne v prvním říjnovém týdnu. „Památkově chráněná budova od architekta Otto Stainla, která v uplynulých letech prošla nákladnou rekonstrukcí, zahrnující i restaurování většiny původních vzácných prvků, a dostavbou, patří i díky místu, kde stojí, k těm nejatraktivnějším karlovarským objektům,” říká Ivo Gavlas, jednatel stejnojmenné aukční a realitní agentury. Karlovy Vary, které patří k významným bodům na mapě světového lázeňství, byly navíc spolu s dalšími deseti slavnými evropskými lázeňskými městy letos v červenci zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO. Tento počin svědčí nejen o výjimečné hodnotě lázní, ale je zárukou rozšíření možností spolupráce v oblasti památkové péče, balneologie a zdraví, cestovního ruchu i propagace. „Zapsání Karlových Varů do tak prestižního seznamu jistě do měst přiláká řadu nových turistů a lázeňských hostů z celého světa,” dodává Ivo Gavlas.

Palác, jež se pyšní 1. místem v soutěži Stavby Karlovarského kraje 2021 a oceněním primátorky a vedení města, v současné době čeká na své nájemce. Budova má přes 3200 metrů čtverečních plochy, čtyři plnohodnotná podlaží, jedno podzemní a jedno využívané podkrovní podlaží. První tři podlaží měla sloužit jako nákupní galerie s několika obchody disponujícími přímým vstupem jak z ulice, tak z vnitřní části budovy. Ve dvou nejvyšších nadzemních podlažích měly podle plánů investora vzniknout byty či kanceláře. Nakonec však byl palác v roce 2020 již pod taktovkou insolvenčního správce a zástavního věřitele dokončen a zkolaudován jako obchodní galerie.

Celkové náklady na rekonstrukci a dostavbu objektu činily 175 milionů korun. „Do dražby budovu poslaly závazky vůči Unicredit Bank, které majitelé nebyli schopni splácet již v průběhu rekonstrukce. Jejich celková výše přesáhla 175 milionů korun,“ shrnuje ve stručnosti Ivo Gavlas důvody, proč se zrekonstruovaný secesní palác situovaný naproti Vřídelní kolonádě a sousedící se vstupem na veřejnou lanovku k hotelu Imperial stal předmětem insolvenční dražby. „V roce 2018 tuto nemovitost mezinárodní poradenská společnost Cushman & Wakefield ocenila na 173 milionů korun. Už z tohoto pohledu se jeví vyvolávací cena 100 milionů korun jako velmi atraktivní,” říká Ivo Gavlas.

Co je třeba vědět:

Začátek dražby: 4. 10. 20 v 18:00 hodin, konec 5. 10. 2021 v 15:00 hodin Nejnižší podání: 100 000 000 Kč Pro zájemce dražebník připravil virtuální prohlídku, díky níž lze získat téměř dokonalou představu o tom, jak prostory zrekonstruovaného paláce vyhlížejí.

Společnost GAVLAS, spol. s r.o. byla založena v roce 1990 a díky svému úsilí si vybudovala pověst renomované aukční a realitní společnosti, která zaujímá významné postavení na trhu, zejména v objemu realizovaných aukcí a dražeb. Je členem Asociace realitních kanceláří ČR (ARK) a jejím prostřednictvím je přidruženým členem Národní asociace realitních makléřů USA (NAR), členem Evropského klubu realitních kanceláří (EKRK), členem Certified International Property Specialists Network (CIPS).

Kontakt:

GAVLAS – aukční a realitní společnost

Politických vězňů 1272/21

110 00 Praha 1 - Nové Město

Telefon: +420 777 721 501, 221 666 666

E-mail: praha@gavlas.cz

Web: www.gavlas.cz

Klíčová slova ČR-reality-památky-trh-internet-aukce-firmy-Gavlas

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
IT, telekomunikace
Obchod, marketing
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.