GrECo a MAI spojují síly ve střední a východní Evropě

Specializovaný pojišťovací makléř GrECo získává 100% podíl ve společnosti MAI CEE Ltd., významném poradci v oblasti rizik, pojištění a zaměstnaneckých výhod ve střední a východní Evropě

Sloučená společnost pod názvem GrECo se stane přední firmou v poskytování profesionálních služeb se zaměřením na oblasti řízení rizik a pojištění a poradenství v oblasti zaměstnaneckých benefitů v regionu CEE. Společnost GrECo působí ve střední a východní Evropě od roku 1989 a vybudovala si se svými více než 1000 zaměstnanci v 16 zemích vedoucí pozici na trhu.

Společnost MAI byla založena v roce 1991 v Maďarsku, je aktivní ve 13 zemích střední a východní Evropy a s více než 240 zaměstnanci dosahuje tržeb 16 milionů EUR. MAI poskytuje služby více než 15.000 korporátním klientům a umísťuje pojistné ve výši 150 milionů EUR. S více než 20 lety působení ve společnosti MAI členové jejího představenstva zůstávají jako součást vedení GrECo.

„Sledovali jsme úspěšný pokrok MAI v posledních desetiletích a neskrývali jsme náš dlouholetý respekt vůči MAI a víru v kulturní kompatibilitu obou skupin. Jsem si jistý, že když do GrECo vneseme silné stránky MAI, docílíme významného přílivu talentů a vytvoříme kombinovanou skupinu s hlubokými odbornými dovednostmi a bezkonkurenční sítí v 18 zemích regionu CEE. Akvizice společnosti MAI dodává rozhodující impuls strategii růstu celé naší skupiny a významně zvyšuje naši hodnotovou nabídku pro klienty a partnery.“ říká Friedrich Neubrand, Chief Executive Officer, GrECo International Holding AG.

Piotr Cieślak, MAI CEE Group´s Chief Executive Officer, shrnuje: „Základem společnosti MAI byl tradičně servis mezinárodního obchodu, který splňoval požadavky více než 260 pojišťovacích makléřů a jejich klientů z celého světa. Dnes obsluhujeme mezinárodní i místní klienty v regionu CEE, CIS a Kavkazu. GrECo, plně oddané nezávislé budoucnosti, je nejvhodnější volbou. Kombinace speciálních řešení GrECo a sítě MAI vytváří největšího makléře v regionu. Společně budeme i nadále nezávislým, profesionálním a spolehlivým partnerem pro naše klienty a mezinárodní makléřské partnery.“

Steve Bonynge, Group Chief Executive Officer skupiny RMS LLC v Ománu, uvádí: „Rozhodnutí RMS prodat svůj 72,08% podíl ve společnosti MAI CEE odráží naši strategii poskytování služeb klientům na Středním východě a v Asii. Věříme, že spojení GrECo a MAI CEE představuje nejlepší výsledek pro naše klienty ve střední a východní Evropě.“

Transakce byla podepsána dne 14. září 2021 a strany se dohodly, že nezveřejní základní kupní cenu transakce. Uzavření podléhá regulatornímu schválení.

O společnosti GrECo

GrECo Group nabízí svým klientům individuální řešení v oblasti řízení rizik a pojištění a je předním pojišťovacím makléřem a konzultantem pro korporátní klienty, asociace a úřady v regionu CEE. Společnost GrECo byla založena v roce 1925 a je nezávislou rodinnou společností, v níž drží rodina Neubrand 86,67 % akcií. GrECo Group má sídlo ve Vídni v Rakousku a zaměstnává více než 1 000 lidí v 60 kancelářích. V roce 2020 umístila GrECo Group pojistné v celkovém objemu 871 milionů EUR a dosáhla celkových konsolidovaných výnosů ve výši 101 milionů EUR.

O společnosti MAI

Skupina MAI CEE Insurance Brokers byla založena v roce 1991 s cílem přinést klientům v regionech CEE, CIS a Kavkazu mezinárodní standardy a širokou škálu pojištění. MAI CEE se od té doby značně rozrostlo a je přítomno ve 26 zemích střední a východní Evropy prostřednictvím 13 vlastních poboček a 13 spolupracujících partnerů. V roce 2016 se akcionářská struktura společnosti MAI CEE změnila v návaznosti na Management Buyout a majoritním akcionářem se stala skupina RMS Group, jež je předním ománským pojišťovacím makléřem. Skupina RMS působí na celém Blízkém východě a na indickém subkontinentu, jakož i prostřednictvím MAI CEE v zemích regionu CEE, CIS a na Kavkaze.

Informace:

GrECo International Holding AG

Petra Steininger | Head of Group Communications

p.steininger@greco.services

P: +43 50404 175 | +43 664 5485 558

MAI CEE Ltd.

Natalia Zaborovska | MAI CEE Group Network Director

n.zaborovska@mai-cee.com

P: + 61 44 777 9001 | +371 292 595 81

Klíčová slova Rakousko-pojišťovny-trh-MAI-GrECo

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Obchod, marketing
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.