Společnost AM General na veletrhu DSEI 2021 představí v evropské premiéře model HUMVEE NXT 360

Společnost AM General, globální dodavatel vojenských systémů mobility, na veletrhu Defence Security and Equipment International (DSEi), který se koná na londýnském výstavišti ExCel ve dnech 14. až 17. září 2021, představí ve svém stánku H8-358 v americkém pavilonu revoluční lehké taktické vozidlo HUMVEE NXT 360. Společnosti se díky neustálému zlepšování podařilo dosáhnout výrazného technologického skoku a vytvořit zcela přepracované vozidlo, které ve formátu skutečně vysoce manévrovatelného lehkého taktického vozidla nabízí ochranu na úrovni MRAP.

„Jsme velmi rádi, že se můžeme na veletrhu DSEI 2021 prezentovat osobně," konstatoval výkonný viceprezident společnosti AM General pro mezinárodní obranu Nguyen Trinh. „Po mimořádně náročném roce bude skvělé mít možnost mluvit přímo se zákazníky a představit naše nejnovější produkty, jako například model NXT 360 s jeho skutečně inovativním designem, který narušuje obvyklé vnímání možností přežití v lehkém taktickém voze."

Model NXT 360 využívá stávající platformy HUMVEE a obsahuje další vylepšení, jako například odpružení s velkým zdvihem, výkonnější motor a vyšší točivý moment, díky nimž je toto vozidlo odolné a současně velice manévrovatelné. Podobně jako ikonické vozy HUMVEE nabídne i model NXT 360 stejnou všestrannost, aby dokázal vyhovět různým požadavkům misí: verze se 2, 4 i 6 sedadly s dostatkem prostoru pro pasažéry i vybavení potřebné pro danou misi. Kromě toho bude vůz HUMVEE NXT 360, vystavený na veletrhu DSEI, vybaven také systémem dálkově ovládaných zbraní (RWS) společnosti Kongsberg a systémem detekce výstřelů Boomerang společnosti Raytheon BBN, které jsou příkladem schopnosti tohoto vozidla integrovat různé typy zbraňových a ochranných systémů. Tento integrační koncept nabízí ve své třídě nejlepší schopnosti detekce střelby systému Boomerang, které v kombinaci s vynikající ovladatelností modelu NXT 360 umožňují vyhnout se napadení a reagovat na nepřátelskou střelbu. Tím je zajištěna vyšší úroveň ochrany.

Přítomni budou zástupci společnosti AM General, se kterými tak bude možné prodiskutovat širokou nabídku řešení mobility této společnosti od technologie snižování zpětného rázu mobilních střeleckých jednotek až po partnerství a spolupráci s předními společnostmi tohoto odvětví na integraci přelomových technologií do jejího rozmanitého portfolia.

O společnosti AM General

Společnost AM General navrhuje, konstruuje, vyrábí, dodává a nabízí podporu pro specializovaná vozidla pro vojenské i komerční zákazníky po celém světě. Společnost je díky svému vojenskému sortimentu všeobecně považována za světového lídra v oblasti návrhu, konstrukce, výroby a logistické podpory vojenských taktických vozidel, který vyrobil a provozuje více než 300 tisíc vozidel ve více než 70 zemích. Společnost AM General má rozsáhlé zkušenosti s uspokojováním měnících se potřeb obranného a automobilového průmyslu, které jsou podpořeny jejími zaměstnanci v hlavních provozech v Indianě, Michiganu a Ohiu, a silnou dodavatelskou základnou ve 43 státech. Další informace o společnosti AM General najdete na adrese www.amgeneral.com.

Kontakt pro média:

Deborah Reyesová, ředitelka globálního marketingu a komunikace / AM General

E-mail: deborah.reyes@amgeneral.com

Fotohttps://mma.prnewswire.com/media/1623572/NXT_360.jpg

Logohttps://mma.prnewswire.com/media/745139/AM_General_Logo.jpg

Klíčová slova USA-automoto-armáda-firmy-AM General

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.