V podcastové sérii Pirátky Gregorové "Politika je pro všechny" diskutovali mladá místopředsedkyně, primátorka a nejmladší starosta

Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová zkompletovala třídílnou podcastovou sérii v rámci kampaně Politika je pro všechny

Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová zkompletovala třídílnou podcastovou sérii v rámci kampaně Politika je pro všechny

Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová zkompletovala třídílnou podcastovou sérii v rámci kampaně Politika je pro všechny. V rozhovorech se představili místopředsedkyně Zelených Anna Gümplová, primátorka Jihlavy Karolína Koubová a starosta České Kamenice a do loňska nejmladší člověk zvolený do takové funkce, Jan Papajanovský.

Markéta Gregorová zpovídala celkem tři osobnosti v různých úrovních politiky, které se vymykají šabloně současných politiků, "staršího muže v obleku". Cílem série i kampaně je přitáhnout do politiky nové osobnosti, které nepatří do tradičních politických škatulek, a ukázat, že v ní je prostor i pro ženy a mladé lidi.

Co znamená reprezentovat mladé? Proč se Češi štítí politických stran? Jak vyzrát na hejty? Proč by měli mladí vůbec chtít do politiky? Co člověka motivuje? A má vůbec smysl se politicky angažovat? O to všem se Markéta Gregorová bavila se svými hosty.

Podcast 1 - A. Gümplová

Podcast 2 - J. Papajanovský

Podcast 3 - K. Koubová

"Kampaní chci podpořit větší pestrost v naší politice. Proč? Protože jednotvárná politika nedokáže zohledňovat potřeby nás všech. Různí lidé mají rozdílné životní zkušenosti a přinášejí nové úhly pohledu. Naši demokracii ale dlouhodobě brzdí jednotvárnost politické scény, i strach lidí se zapojit. V této kampani se zaměřuji na příčiny, ale snažím se hledat i to, co můžeme udělat, aby se situace zlepšila," vysvětluje Markéta Gregorová.

Kampaň je financována z prostředků evropské frakce Greens/EFA. Oficiální web najdete na http://politikaprovsechny.eu/ a kampaň můžete sledovat na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instagram.

Grafické materiály ke kampani, loga a fotografie zde: https://drive.google.com/drive/folders/1Me8iOmnTyM0IbWiA2g8dQGw3CjlfT-Ey?usp=sharing

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-EU-parlament-Piráti-Gregorová

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.