Podnikatelské nápady studentů podpoří na NEWTON University nový byznys akcelerátor, povede ho zkušená mentorka Margareta Křížová

Garantka NEWTON Business Acceleratoru a zkušená byznys mentorka Margareta Křížová

Garantka NEWTON Business Acceleratoru a zkušená byznys mentorka Margareta Křížová

Od října spustí byznysově orientovaná soukromá Vysoká škola NEWTON, a. s. (v zahraničí NEWTON University) svůj byznys akcelerátor. Probíhat bude v Praze, Brně i Bratislavě. Škola vás v programu zdarma podpoří, pokud potřebujete rozhýbat svůj podnikatelský nápad. Zkušení mentoři vám předají know-how a ti nejlepší podnikavci získají i šanci na investici. Projekt povede zkušená podnikatelka a byznys mentorka Margareta Křížová.

"Program je určený pro studenty NEWTON University, ale také pro uchazeče o studium na NEWTONu, kteří mají chuť něco rozjet nebo zapracovat na svém nápadu. V akcelerátoru se setkáte s osobnostmi z praxe, zkušenými akademiky i studenty, kteří svůj byznys po boku univerzity už rozjeli. Doplníme vám know-how z praxe a dáme vám tak další možnosti, jak se posunout v podnikání. Ve finále získáte i šanci na investici k nápadu z NEWTON Angel Fund," vysvětluje garantka NEWTON Business Acceleratoru a zkušená byznys mentorka Margareta Křížová.

NEWTON Business Accelerator proběhne ve všech univerzitních městech školy, tedy v Praze v Brně i Bratislavě. Do programu se můžete přihlásit pomocí jednoduchého dotazníku, poté vás čeká osobní pohovor s mentory.

"Tým akcelerátoru vás v programu naučí podnikat. Podpoříme vás, pokud se bojíte do podnikání pustit a rozpustíme vaše obavy. Kaskadéry, kteří si myslí, že ví, jak na to, a přitom v tom plavou, zase usměrníme. Připravíme vás na to, abyste s podnikáním začali klidně hned s nástupem na školu a staneme se vaším byznys poradcem a průvodcem," doplňuje Margareta Křížová.

Akcelerátorem projdete během školního roku a potrvá 5 měsíců. První čtyři týdny proběhne fáze inkubace, kdy vám mentoři pomohou nejprve s nápadem. Během ní si ujasníte reálnost projektu, produkt ověříte v praxi a překlopíte jej do další fáze. V akceleraci projekt posunete od nápadu k reálnému vkročení na trh. Pomohou vám s tím odborné workshopy, konzultace s mentory a spolupráce s dalšími studenty.

Na rozdíl od jiných akceleračních programů nebude ten od NEWTONu technicky zaměřený, ani neupřednostní startupisty. Načerpáte zde podnikatelské know-how a maximálně ho propojíte se studiem. Dokonce ho můžete spojit s plánem na absolventskou práci.

"Velké finále akcelerátoru bude Demo Day se zástupci NEWTON Angel Fund. Své projekty zde odprezentujete díky nabitým zkušenostem z akcelerátoru a nejlepší z vás dosáhnou i na investici. A pokud vám to neklapne, není to konec světa, protože budete mít vše připravené, abyste s podnikáním vyrazili na trh, nebo oslovili jiné investory," dodává Margareta Křížová.

NEWTON University (dříve NEWTON College) je česká soukromá vysoká škola s místem studia v Brně, Praze a v Bratislavě. Škola se zaměřuje na podnikání, management, marketing, řízení lidských zdrojů a aplikovanou psychologii. Absolventi zde získají tituly uplatnitelné v zahraničí. NEWTON klade velký důraz na výuku úzce propojenou s praxí. Na škole působí mimo jiné kouč vrcholových sportovců Marian Jelínek nebo marketingový expert Karel Novotný. Úspěšnými studenty NEWTONu jsou například CEO Kiwi.com Oliver Dlouhý, zakladatel firmy Vasky Václav Staněk nebo Libor Hoření z charitativního projektu Nesnězeno.

Kontakt pro média:

Margareta Křížová, MBA

Project Leader NEWTON Business Accelerator

margareta.krizova@newton.university

Klíčová slova ČR-školy-vysoké-Vysoká škola NEWTON

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.