Společnost Discovery Life Sciences jmenovala dr. Shawn Levyho svým vědeckým ředitelem

SPOLEČNOST SI VYBRALA RENOMOVANÉHO ODBORNÍKA NA GENOMIKU, JEHOŽ ÚKOLEM JE VÉST A POSÍLIT KOLEKTIVNÍ VĚDECKÉ ZNALOSTI A INOVACE SPOLEČNOSTI DISCOVERY S CÍLEM URYCHLIT VÝZNAMNÝ VÝZKUM A VÝVOJ BIOMARKERŮ A TERAPEUTICKÝCH PROGRAMŮ U SVÝCH VÁŽENÝCH ZÁKAZNÍKŮ

Společnost Discovery Life Sciences™ (Discovery), která je specialistou na biologické vzorky a biomarkery, dnes oznámila jmenování doktora Shawna Levyho vědeckým ředitelem, který bude podřízen výkonnému řediteli Glennu Bilawskymu. Ve své roli bude dr. Levy odpovědný za koordinaci a podporu rozvoje celkové vědecké strategie společnosti a řízení spolupráce napříč jednotlivými funkcemi s cílem vyhodnotit a uvést do provozu nové a inovativní služby a technologie, které významně posunou nové možnosti léčby s podporou programů biomarkerů a doprovodné diagnostiky.

Dr. Levy nastoupil do společnosti Discovery v roce 2019 díky akvizici Laboratoře genomických služeb HudsonAlpha Institute for Biotechnology, kterou založil a vybudoval z ní jednu z předních světových laboratoří pro sekvenování genů a bioinformatiku. Ve své předchozí pozici vědeckého ředitele pro genomiku si v oboru vybudoval pověst úspěšného pomocníka výrobcům a výzkumníkům při vyhodnocování a optimalizaci nových špičkových technologií a metod na podporu vědeckého výzkumu.

„Ve společnosti Discovery se odlišujeme vědou, inovacemi, technologickými schopnostmi a rozsahem," uvedl Bilawksy. „Laboratoř plná technologií není příliš k užitku bez brilantních a vysoce uznávaných vedoucích pracovníků, jako je Shawn, kteří vyhodnocují, inovují a vytvářejí škálovatelná řešení. Svou špičkovou a tvůrčí prací dr. Levy nadále rozvíjí vědecké poznatky a významně zvyšuje produktivitu výzkumných aktivit našich zákazníků. Pro nás i naše zákazníky je velmi výhodné, že Shawn nyní převzal vedoucí úlohu v závazku společnosti Discovery získávat a rychle aplikovat vědecké poznatky v rámci našeho modelu „Věda ve vašich službách"."

Dr. Levy získal doktorát z biochemie a v roce 2000 absolvoval postdoktorandské studium genetiky na Emory University v Atlantě. Před nástupem do HudsonAlpha Institute v roce 2009 působil jako vyučující na Vanderbilt University Medical Center a byl zakládajícím ředitelem výzkumného zařízení Vanderbilt Microarray Shared Resource.

„Klíčovou hodnotou naší společnosti je závazek poskytovat ty nejlepší možnosti ve správný čas s cílem podpory rozvoje znalostí a objevů," uvedl dr. Levy. „Těším se na vedení našich vědeckých strategií a na podporu neuvěřitelného výzkumného týmu, díky němuž je společnost Discovery Life Sciences tak jedinečná. Jsem nadšený, že budu moci v této rozšířené roli pracovat na rozvoji našich vědeckých programů ve prospěch našich zákazníků a spolupracovníků."

O společnostech Discovery Life Sciences a HudsonAlpha Discovery

Společnost Discovery Life Sciences je specialistou na biologické vzorky a biomarkery a spojuje největší komerční zásoby biologických vzorků na světě a síť pro jejich získávání s předními laboratořemi poskytujícími služby v oblasti biomarkerů s cílem urychlit nové léčebné programy s podporou biomarkerů a doprovodných diagnostických programů pro léčbu rakoviny, infekčních onemocnění a dalších vzácných zdravotních problémů. Jsme předním poskytovatelem vysoce charakterizovaných lidských buněčných výchozích materiálů a odborných komplexních analytických služeb pro rozvoj výzkumu, vývoje a výrobních programů buněčné a genové terapie.

HudsonAlpha Discovery® je sekvenanční a bioinformatická divize společnosti Discovery provozující celosvětově uznávanou servisní laboratoř, která využívá nejmodernější technologie v oblasti genomiky ke komplexní podpoře translačního a klinického výzkumu.

Díky špičkovým vědeckým znalostem a inovativnímu využití současných technologií tým společnosti Discovery úzce spolupracuje se zákazníky s cílem rychleji překonávat překážky a získávat výsledky pro rozhodování o zásadních otázkách výzkumu a vývoje nejrychleji na trhu. Věda k vašim službám! Pro další informace navštivte stránky dls.com.

KONTAKT: Brian Bennett, brian.bennett@dls.com, (501) 626-8922

Klíčová slova USA-zdraví-Discovery Life Sciences

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.