Investicemi společnosti EIG vznikl nový britský nezávislý výrobce elektřiny

Společnost EIG dokončila akvizici paroplynové elektrárny (CCGT) o výkonu 1332 MW a baterie o výkonu 49 MW v anglickém hrabství Nottinghamshire

Nově vzniklá společnost West Burton Energy má dobré předpoklady pro přechod na novou energetiku

V úterý byla založena společnost West Burton Energy, která se stane hlavním dodavatelem elektrické energie ve Velké Británii poté, co společnost EIG, institucionální investor v globálním energetickém sektoru a jeden z předních světových investorů do infrastruktury, získala od společnosti EDF Energy portfolio aktiv v oblasti energetiky. Transakce, která byla dokončena 31. srpna 2021, zahrnuje paroplynovou elektrárnu („CCGT“) West Burton B o výkonu 1332 MW a baterii o výkonu 49 MW v anglickém hrabství Nottinghamshire.

Předseda představenstva a generální ředitel EIG R. Blair Thomas k tomu řekl: „Tato transakce je v souladu s naší strategií investic do vysoce kvalitních aktiv, nejlepších týmů ve své třídě a do kritické energetické infrastruktury. Plynové elektrárny prokázaly svůj strategický význam pro systém dodávky elektrické energie ve Velké Británii, a naše investice do společnosti West Burton Energy zdůrazňuje naši důvěru v to, jakou roli bude plyn i nadále hrát při přechodu na novou energetiku.“

Elektrárna West Burton B je vysoce flexibilní a účinnou paroplynovou elektrárnou se třemi kombinovanými bloky, které mohou produkovat elektřinu pro zajištění dodávky do přibližně 1,5 milionu domácností, a je propojena s jedním z největších bateriových úložišť v Evropě. Tyto technologie společnost poskytují základní energetické produkty na vyžádání, které mají zásadní význam pro podporu měnícího se prostředí rozvodných sítí ve Velké Británii a přechodu na nízkouhlíkové hospodářství.

„Díky vysoké účinnosti stanice se spotřebuje méně fosilních paliv a na každou vyrobenou jednotku elektřiny připadá nižší množství emisí,“ vysvětlil ředitel elektrárny společnosti West Burton Energy Mike Nason. „Vzhledem k tomu, že naše nová nezávislá elektrárna je jednou z nejnovějších v zemi, má společnost West Burton Energy dobrou pozici v čele rozvíjejícího se britského trhu s energií.“

Výkonný ředitel EIG Walid Mouawad dodal: „Pro naše investory je to fantastická příležitost, protože společnost West Burton Energy se vydává na cestu k řešením, která jsou schopna podpořit budoucnost s nulovou produkcí uhlíku. Vzhledem k silnému růstu výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů věříme, že technologie bateriových úložišť bude i nadále podporovat stabilitu britské národní rozvodné sítě. Společnost EIG je nadšena z možnosti spolupráce s tímto výjimečným týmem a z možnosti být součástí další vzrušující kapitoly vývoje společnosti West Burton Energy.“

V souvislosti s transakcí působila společnost Cantor Fitzgerald jako finanční poradce EIG a společnost White & Case jako právní poradce EIG.

O společnosti West Burton Energy

Společnost West Burton Energy je nově vzniklý nezávislý výrobce elektřiny a přední dodavatel elektřiny ve Spojeném království. Společnost provozuje paroplynovou elektrárnu (CCGT) o výkonu 1332 MW, baterii o výkonu 49 MW a získala pozemek pro plánovaný projekt s plynovou turbínou (OCGT), který se nachází v hrabství Nottinghamshire v Anglii. Další informace najdete na webových stránkách společnosti West Burton Energy na adrese www.westburtonenergy.com.

O společnosti EIG

EIG je předním institucionálním investorem do globálního energetického sektoru, který k 30. březnu 2021 spravoval 22,5 miliardy dolarů. EIG se specializuje na investice do soukromých energetických projektů a infrastruktury související s energetikou na celosvětové úrovni. Během své 39leté historie společnost EIG do tohoto sektoru investovala více než 38 miliard dolarů prostřednictvím více než 373 projektů nebo společností ve 38 zemích na šesti kontinentech. Mezi obchodní partnery EIG patří řada předních penzijních fondů, pojišťoven, nadačních fondů, nadací a státních investičních fondů v USA, Asii a Evropě. Společnost EIG sídlí ve Washingtonu a má pobočky v Houstonu, Londýně, Sydney, Riu de Janeiru, Hongkongu a Soulu. Další informace najdete na webových stránkách společnosti EIG na adrese www.eigpartners.com.

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210831005838/en/

Kontakt pro média:

West Burton Energy

FTI Consulting

Stephanie Randallová

+1 212-850-5603

WestBurtonEnergy@fticonsulting.com

EIG

Sard Verbinnen & Co.

Kelly Kimberlyová / Brandon Messina

+1 212-687-8080

EIG-SVC@sardverb.com

Zdroj: EIG

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova Británie-energie-firmy-EIG

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.