Společnost Kokam dodá společnosti Electricité De Tahiti bateriový systém pro skladování energie (Battery Energy Storage System): virtuální synchronní generátor, který pomůže dekarbonizovat výrobu elektřiny

Technologie lithium-iontových NMC baterií společnosti Kokam je nákladově efektivní, takže umožňuje docílit vysokého výkonu a nahradit tak dieselové záložní zdroje (Spinning Reserve) v síti

Kokam Co., Ltd. je globální poskytovatel inovativních řešení na bázi lithium-ion baterií a zároveň dceřiná společnost firmy SolarEdge Technologies. Kokam Co. uzavřela smlouvu se společností Electricité de Tahiti (EDT), dceřinou společností ENGIE, na dodávku bateriového systému pro skladování energie (Battery Energy Storage System – BESS), který bude sloužit jako první „virtuální synchronní generátor" (Virtual Synchronous Generator – VSG) na Tahiti. Nejmodernější BESS se skládá ze systému 15MW / 10,4Wh baterií s integrovaným statickým synchronním kompenzátorem STATCOM 20 Mvar a nahradí záložní dieselgenerátorové zdroje (Spinning Reserve) společnosti EDT. Ta tak bude moci snížit spotřebu nafty, využít více obnovitelné energie a posílit svou síť, to vše při zachování nákladové efektivity.

Zapojením více obnovitelných zdrojů energie a zlepšením výkonu dieselového agregátu může EDT snížit náklady na palivo přibližně až o 1,25 milionu EUR (tj. cca 32 milionů Kč) ročně. Také od generátoru VSG se očekává zvýšení úspor díky sníženým nákladům na jeho údržbu a prodloužení doby životnosti jeho provozu.

Ike Hong, ředitel marketingu společnosti Kokam, tuto informaci doplnil: „Systém BESS společnosti Electricité de Tahiti je důkazem toho, jak inovativní a inteligentně navržená bateriová řešení mohou pomoci zákazníkům z oblasti energetiky a průmyslu snížit emise skleníkových plynů při současném zlepšení svých finančních ukazatelů i spolehlivosti sítě."

François-Xavier de FROMENT, CEO společnosti EDT, zdůraznil kritickou důležitost bateriového systému pro skladování energie (Energy Storage System) pro snížení spotřeby paliv, a to bez rizika pro stabilitu sítě. Tuto informaci okomentoval: „Prostřednictvím technologie generátoru VSG společnost EDT činí kýžené kroky v rámci snahy o dekarbonizaci výroby elektřiny a podílí se na přechodu k uhlíkové neutralitě ve Francouzské Polynésii."

O společnosti Kokam:

Společnost Kokam je světový lídr v oblasti výroby systémů lithium-iontových bateriových systémů a moderních řešení ESS (akumulace energické energie). Díky patentované technologii bateriových článků může Kokam poskytovat bateriová řešení pro takové instalace a využití, které vyžadují vysokou míru kvality, výkonu, bezpečnosti a spolehlivosti. Společnost Kokam se zavázala k řešení výzev v oblasti skladování energie, takže vyvíjí řešení na míru pro použití v náročných případech skladování energie a aplikace záložních zdrojů (UPS). Dnes jsou nejmodernější řešení baterií Kokam využívána po celém světě a v nejrůznějších typech oborů – elektromobilitě (EV), systémech pro ukládání energie (Energy Storage Systems – ESS), letectví, námořní dopravě a záložních zdrojích (UPS). Kokam je dceřinou společností firmy SolarEdge obchodované na NASDAQ, která představuje globálního lídra v oblasti inteligentní energie. Kokam najdete také on-line na kokam.com.

O společnosti Electricité De Tahiti:

Společnost EDT provozuje energetické služby na Tahiti a dalších 19 ostrovech Francouzské Polynésie. Věnuje se výrobě elektřiny z fosilních paliv a obnovitelných zdrojů, a také distribuci elektřiny a všem souvisejícím činnostem. Jakožto klíčový subjekt z pohledu ekonomiky i historie je EDT v dané oblasti pátým největším zaměstnavatelem s více než 500 spolupracovníky po celé Francouzské Polynésii, tedy na území plném ostrovů, rozkládajících se v oceánu na více než 5 milionech kilometrů čtverečních. EDT je dceřinou společností firmy ENGIE Solutions, která je světový lídr v oblasti nízkouhlíkové energetiky a služeb. Toto stabilní a klíčové partnerství umožňuje společnosti EDT přístup k celé řadě energetických a průmyslových služeb pro podporu udržitelného rozvoje ostrovních teritorií, jako je právě Francouzská Polynésie.

O společnosti SolarEdge:

SolarEdge je globální lídr v oblasti chytrých technologií v energetice. Vlivem propojení technických parametrů světové úrovně a neutuchajícího zaměření na inovace SolarEdge vytváří chytrá řešení v oblasti energetiky, která posilují a směrují naše životy i budoucí pokrok. Společnost SolarEdge stojí za vývojem inteligentního střídače – řešení, které změnilo způsob získávání a využívání energie ve fotovoltaických systémech. Úkolem DC optimalizovaného střídače SolarEdge je maximalizovat produkci energie a zároveň snížit náklady na energii vyrobenou fotovoltaickým systémem. Společnost SolarEdge se neustále snaží chytrou energii vylepšovat, a tak se zaměřuje na nejrůznější segmenty energetických trhů z hlediska fotovoltaiky, skladování, nabíjení elektromobilů, baterií, záložních zdrojů (UPS), pohonů elektrických vozidel a řešení pro síťové služby. SolarEdge najdete také online na solaredge.com

Kontaktní informace

Kokam

kokam_marketing@kokam.com

+82-31-362-0198

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1598827/Tahiti_Main.jpg

Klíčová slova Korea-energie-SolarEdge-EDT-Kokam

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.