Zelenou kartu už posíláme řidičům elektronicky. Dalším logickým krokem by měla být plně digitální verze karty

Od loňského července nemusí být zelená karta skutečně zelená. Stačí si ji vytisknout na bílý papír. Pokud si zařídíte pojištění, právě zelenou kartu vám pošle Klik.cz obratem v elektronické verzi. Většina lidí si však na tuto možnost teprve zvyká.

„Změna zákona výrazně zrychlila administrativu kolem povinného ručení. A snížila naše náklady na tisk o 60 %. Věříme, že další změny budou následovat. Není přece důvod, aby řidiči nemohli mít takzvanou zelenou kartu například v mobilu,“ říká David Červenka, produktový manažer Klik.cz.

Zelená karta se vyznačovala právě zelenou barvou, ačkoliv k tomu nebyl zjevný důvod. Zákon to v loňském roce změnil a od té doby si zelenou kartu může každý vytisknout sám, klidně na klasický bílý papír.

„Je to krok správným směrem. Šetříme životní prostředí, pro řidiče je to zároveň i mnohem jednodušší a příjemnější. Ovšem musíme dodat, že podle našich zkušeností si na tuto možnost řidiči teprve postupně zvykají,“ dodává David Červenka.

Klik.cz bude ale usilovat o další krok v elektronizaci, aby zelená karta mohla být uznána, pokud bude pouze v elektronické verzi.

Více informací i na www.klik.cz.

Společnost Klik.cz je součástí skupiny Netrisk, která nedávno koupila také trojku trhu, službu Porovnej24.cz. Své aktivity provozuje i na Slovensku. V obou zemích aspiruje na největšího prodejce pojištění a dalších finančních služeb.

Kontakt:

Michal Uryč

mediální zástupce

michal.uryc@taktiq.com

Klíčová slova ČR-automobilová-internet-firmy-Klik.cz-Taktiq Communications

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.