Ermewa SA úspěšně rozšiřuje spolupráci s ORLEN Unipetrol

Skupina ORLEN Unipetrol významně zainvestovala do zvýšení efektivity železniční přepravy, když si pronajala 81 nově vyrobených železničních cisteren pro přepravu kapalných plynů přezdívaných "Safety ++" od společnosti Ermewa SA.

Poslední série moderních cisternových vozů byla dodána v červnu přímo do provozu ORLEN Unipetrol Doprava a nyní jsou vyžívány přepravě LPG ve východní Evropě. Součástí smlouvy je rovněž běžná provozní údržba ze strany Ermewa SA.

"Těší mě, že se nám díky kontraktu se společností Ermewa podařilo zmodernizovat náš vozový park pro vnitrostátní i mezinárodní přepravu, kterou zajišťuje naše dceřiná společnost ORLEN Unipetrol Doprava. Nové cisterny z jemnozrnné uhlíkové ocele splňují veškeré bezpečnostní předpisy a zároveň umožňují přepravu většího objemu nákladu v rámci jednoho vlaku, čímž nám pomohou zvýšit efektivitu přepravy. Věřím, že naše dlouhodobá spolupráce s Ermewou bude i nadále skvěle fungovat jako doposud,“ uvedl Ryszard Pilch, člen představenstva skupiny ORLEN Unipetrol zodpovědný za logistiku a přepravu paliv a produktů.

Nákladní cisternový vůz přezdívaný “Safety++” Ermewa vyvinula ve spolupráci s polským výrobcem nákladních vozů CHEMET S.A. s cílem maximalizace bezpečnosti a optimalizace provozních vlastností. Výsledkem vývoje je vůz o délce 18,1 m s nádobou o objemu 117 m3. Je osazen nárazníky se zónami pro pohlcení nárazové energie až 400 kJ a místo prvků proti naskočení sousedního vozu jsou použity ochranné štíty TE25. Dalším prvkem pasivní ochrany je zesílená spodní část pláště kotle pro zvýšení odolnosti proti proražení.

Podpisem smluv na pronájem vozů pro přepravu plynu se upevnila již 26tiletá spolupráce mezi společností Ermewa SA a ORLEN Unipetrol RPA. "Nový vůz LPG Safety++ se slibně vyvíjí ve velmi úspěšný model,” což potvrzuje regionální generální manažer Cyrille Guyon a také jejich vysoká poptávka mimo jiné i v Polsku, Itálii a dalších evropských zemí. Ermewa SA na zájem reagovala navýšením opce u téhož výrobce o dalších 150 vagónů k již stávající objednávce 240 vozů z roku 2020.

Fotografie volně k použití v odkazu níže: www.ermewa.com/?module=responsivegallery&fc=module&id_gallery=13&controller=default

Ermewa SA je evropský lídr v pronájmu nákladních železničních vozů (druhý největší hráč v Evropě) a prostřednictvím své sítě certifikovaných dílen a partnerů na území celé Evropy zajišťuje také jejich opravu, údržbu a provoz. Veškeré segmenty pokrývá díky své flotile čítající 40 000 nákladních železničních vozů, které jsou určeny k přepravě nebezpečných nebo zdravotně nezávadných kapalin, plynných, sypkých materiálů nebo běžných nákladů včetně potravinových a nepotravinové výrobky. Více než 220 odborníků se sídly v 17 kancelářích po celé Evropě, poskytuje průmyslovým společnostem, železničním podnikům a speditérům více než 120 různých typů železničních vagonů. Ermewa SA je součástí skupiny Ermewa Group, do které mimo jiné patří také společnosti Eurotainer, Raffles Lease a Demi, které nabízí správu a pronájem ISO cisternových kontejnerů, a také INVEHO, které nabízí výrobu železničních vozů a jejich opravu ve svých dílnách. www.ermewa.com

Kontakt: Emmanuelle Dehais, Marketing & Communication Director, Tel: +33 (0) 6 19 60 15 48 email: emmanuelle.dehais@ermewa.com

Skupina ORLEN Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. V Česku Benzina ORLEN provozuje 421 stanic a je největším řetězcem. V roce 2005 se ORLEN Unipetrol stal součástí ORLEN Group, největšího zpracovatele ropy ve střední Evropě. ORLEN Unipetrol zaměstnává více než 4 800 lidí a je aktivní v oblasti společenské odpovědnosti. Svou pozornost věnuje iniciativám zaměřeným na kultivaci a podporu udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí.

Kontakt:

Pavel Kaidl

tiskový mluvčí

telefon: +420 736 502 520

email: pavel.kaidl@orlenunipetrol.cz

Klíčová slova ČR-železnice-firmy-ORLEN Unipetrol-Ermewa SA

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.