Startuje očekávané IPO aplikace Robinhood Čeští investoři se mohou zúčastnit přes platformu Freedom24

Dneškem startuje jeden z letošních nejočekávanějších vstupů na burzu – počáteční veřejná nabídka (IPO) aplikace Robinhood. Aplikace ze Spojených států umožňuje obchodování s akciemi, ETF ale i kryptoměnami bez provize a má aktuálně přes 17 milionů uživatelů. Dle časopisu Forbes očekává letos tržby ve výši 700 milionů dolarů, což představuje meziroční nárůst o 250 %. Robinhood předpokládá ocenění až na 35 miliard dolarů.

"Společnost zaznamenala během pandemie spolu se zbytkem celého akciového trhu rekordní růst. Z obchodování s cennými papíry se díky množství volného času a práci lidí z domova stala nová forma zábavy. Firmám jako Robinhood se daří také díky obchodnímu modelu freemium,“ vysvětluje úspěch firmy Maxim Manturov, ředitel skupiny Freedom Finance Europe pro investiční analýzy.

Více než 50 % uživatelů investovalo přes aplikaci Robinhood vůbec poprvé. To přináší podle některých hlasů spolu s jednoduchostí uživatelského prostředí paradoxně mírná rizika pro další růst společnosti. Méně zkušení investoři mohou děláním neuvážených rozhodnutí přicházet o kapitál. To by teoreticky mohlo vést k zavedení regulací či restrikcí investic pro investory-začátečníky a tím pádem i nižším výdělkům Robinhood. Manturov však podobné výhledy nesdílí.

"Pravděpodobnost budoucí regulace je nízká. Obchodníci Robinhood mají tendenci dělat dobrá rozhodnutí i obchody a během let 2018-2020 generovali solidní zisky. Nevnímal bych je tedy jako slabší hráče, vyžadující ochranu v podobě jakýchkoliv omezení,“ doplňuje.

Čeští zájemci o účast v počáteční veřejné nabídce Robinhood mohou využít platformu Freedom24, kterou provozuje právě skupina Freedom Finance. IPO uživatelům umožňuje přístup k často výrazně nižší ceně akcií ještě před vstupem společnosti na burzu. Často se stává, že jsou nabídky primárních akcií podhodnocené a při vstupu na burzu dochází k prudkému růstu cen akcií o desítky nebo i stovky procent. Průměrný výnos z IPO obchodovaných přes Freedom24 činil po konci lock-up období ke 4. červnu 2021 70 %. Na rozdíl od konkurence pak nabízí Freedom24 účast v IPO i malým soukromým investorům.

Kontakt:

Martin Hajný

Senior PR Consultant

E: martin.hajny@prkonektor.cz

PR.Konektor

www.prkonektor.cz

Klíčová slova ČR-burzy-finance-firmy-Robinhood-akcie-PR.Konektor

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.