Do čtvrtého ročníku veletrhu CIIE zbývá už jen 100 dní

Čtvrtý ročník China International Import Expo (CIIE), největšího světového veletrhu zaměřeného na dovoz, se bude konat v Šanghaji od 5. do 10. listopadu. Oznámili to organizátoři akce na briefingu, který se konal 26. července, tedy přesně 100 dní před jejím zahájením.

Čtvrtý ročník CIIE se bude skládat z obchodní výstavy, výstavy zemí, mezinárodního ekonomického fóra Hongqiao a řady dalších aktivit. Podle jednoho z představitelů CIIE jsou přípravy v plném proudu.

Letošní veletrh bude zahrnovat šest výstavních oblastí – potravinářské a zemědělské produkty, automobily, inteligentní průmysl a informační technologie, spotřební zboží, zdravotnické vybavení a výrobky a v neposlední řadě také služby.

K dnešnímu dni je již rezervováno plánovaných 360.000 metrů čtverečních výstavních ploch a pozornost se nyní soustředí na přilákání zákazníků a organizaci výstavy.

Zástupce akce uvedl, že letošního ročníku CIIE se oproti loňsku zúčastní více společností ze skupiny Global 500 a předních průmyslových podniků. Letošního ročníku se stejně jako minule zúčastní více než 80 procent společností z globální pětisetčlenné skupiny Global 500 a předních průmyslových podniků. Na veletrhu se představí více než 30 nových společností z žebříčku Global 500 a dalších podniků.

Agentury z Japonska, Dánska, Polska a Nového Zélandu si oproti loňskému roku rezervovaly větší výstavní plochy a oznámily, že se akce zúčastní více malých a středních firem.

Podle předběžného průzkumu zde bude mít světovou nebo čínskou premiéru velké množství nových výrobků, technologií a služeb.

Letošní výstavní plochy budou doplněny o nové sekce pro nízkouhlíkovou energii a technologie ochrany životního prostředí, biotechnologie, inteligentní dopravu a inteligentní spotřebiče pro domácnost. Ve výstavních prostorách Inteligentní průmysl a informační technologie, Zdravotnické vybavení a výrobky pro zdravotnictví a Automobilový průmysl budou rovněž zřízeny speciální sekce pro inkubační společnosti, které propojí zahraniční inovační zdroje s čínským trhem.

Letošní výstava bude doplněna o speciální sekci, která představí výrobky ze zemí střední a východní Evropy.

V souladu s úsilím o zvýšení úrovně veletrhu byly přijaty kroky, aby bylo možné pozvat více návštěvníků z řad odborníků a větší pozornost byla věnována alianci vystavovatelů a specializovaným výborům.

Výstava zemí vyzve země, aby na oficiálních webových stránkách CIIE (https://www.ciie.org/zbh/en/) představily svou národní image a prezentovaly své obchodní a investiční výhody prostřednictvím technologií VR a 3D modelování.

K dnešnímu dni potvrdilo svou účast na výstavě více než 50 zemí.

Letošní ročník Mezinárodního ekonomického fóra Hongqiao bude zaměřen na globální hospodářskou spolupráci a bude zahrnovat hlavní fórum a několik dílčích fór.

Témata, o nichž se bude na fóru diskutovat, se budou týkat globální politiky, změny klimatu, obchodu a digitální ekonomiky.

Podle zdroje můžeme také čekat, že čtvrtý ročník CIIE nabídne lepší služby týkající se stravování, vstupu na výstavu, logistiky, dopravy a sdílení informací. Zdůraznil, že v zájmu zajištění bezpečnosti budou zavedena přísná opatření pro prevenci šíření koronaviru.

Kontakt: Nie Qingxin Tel.: 0086-21-67008870/67008988

Zdroj: CIIE

Klíčová slova Čína-obchod-CIIE

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.