Hedvábná stezka Sin-chua: autonomní okres Chuan-ťiang Mao-nan na jihu Číny míří na tradiční etnickou kulturu a zdroje cestovního ruchu pro vybudování mezinárodního turistického města

Autonomní okres Chuan-ťiang Mao-nan, jediný autonomní okres etnické skupiny Mao-nan v Číně, který se nachází v jihočínské autonomní oblasti Kuang-si Čuang, usiluje o vybudování mezinárodního turistického města, přičemž se opírá o svou tradiční etnickou kulturu a bohaté zdroje cestovního ruchu.

Etnická skupina Mao-nan je jednou z 28 čínských etnických skupin s malým počtem obyvatel. V okrese Chuan-ťiang žije přibližně 70 % obyvatel této skupiny, tedy 64 500 lidí.

Toto etnikum se může pochlubit dlouhou historií a jedinečnou kulturou. Tkalcovské umění maonanských květinových bambusových klobouků a „Fej-tchao", druh rituálu pro požehnání, který spojuje lidové písně, drama, tanec a další umělecké prvky, byly zapsány na seznam národního nehmotného kulturního dědictví.

Svátek Fen-lung, jeden z deseti nejvýznamnějších svátků v Kuang-si, je nejstarším a nejvelkolepějším svátkem pro lid Mao-nan. Koná se každoročně a obvykle trvá tři až pět dní a znamená modlitbu za dobrou úrodu.

Letošní svátek Fen-lung byl zahájen 25. června a v jeho rámci se konaly i aktivity z oblasti světového přírodního dědictví a kulturní turistiky. Návštěvníci tak měli možnost zažít tradiční sportovní soutěže, šachové soutěže a projekty nehmotného kulturního dědictví, jako je tkaní květinových bambusových klobouků, vyřezávání masek atd. etnické skupiny Mao-nan.

Okres Chuan-ťiang se může pochlubit také jedinečnými zdroji cestovního ruchu s dobře zachovaným ekosystémem krasových lesů. Jeho krasová krajina byla v roce 2014 zapsána na Seznam světového přírodního dědictví.

V posledních letech kraj intenzivně rozvíjí ekologické zemědělství a podporuje ekologickou turistiku a zájezdy za etnickou a lidovou kulturou, což přitahuje stále více návštěvníků, kteří chtějí poznat přírodní i kulturní krajinu.

Okres Chuan-ťiang je také známý svými chutnými a oblíbenými potravinami, z nichž nejznámější jsou místní prasata, krávy, kachny, rýže a houby.

V budoucnu se bude kraj i nadále integrovat do okolních ekonomických kruhů, usilovat o vybudování mezinárodního turistického města, které bude ekologické, rekreační a kulturně velkolepé, a propagovat svou kulturu světového přírodního dědictví a pestrou maonanskou kulturu v celé zemi i ve světě.

Viz odkaz na verzi tiskové zprávy v originále: https://en.imsilkroad.com/p/322794.html

Foto: https://mma.prnewswire.com/media/1578511/image.jpg

KONTAKT: Kao Ťing-jen, +86-135-5290-5167

Klíčová slova Čína-turistika-kultura-správa-Xinhua Silk Road

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Politika, veřejná správa a soudy
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.