Fesh Fesh Group na Baja Spain s novým speciálem

Poněkud netradičně startuje ve španělském Teruelu v pátek 23. července v 08:30 populární rallye Baja Spain neboli Baja Aragon. Závodní team společnosti Fesh Fesh Group Tomáše Vrátného se účastní s novým speciálem. Je to jedno z „ostrých“ testování na Rallye Dakar.

Ostravský tým si do Španělska dovezl otestovat nový kamion, jehož stavbu dokončil v minulém roce. "Náš nový speciál je postavený na podvozku Tatra a má genetiku Fordu. Vzhledem k použitým komponentům je oficiální značka vozidla Ford," představuje novinku majitel týmu a zároveň pilot Tomáš Vrátný. "Je to první vývojový stupeň ve stavbě další řady našich závodních speciálů. Proti našim původním 'jamalkám' je např. kabina posunuta kousek dál za přední nápravu. To dává posádce lepší jízdní komfort a vozidlu lepší stabilitu a ovladatelnost," pokračuje v charakteristice Tomáš Vrátný.

Vozidlo Ford Cargo Evo I je dlouhé 6100 mm, široké 2540 mm a vysoké 3310 mm. Rozvor činí 4290 mm a celková hmotnost vozidla je 8400 kg. Je postaveno na tatrováckém podvozku 4x4 a je poháněno 13litrovým šestiválcem o výkonu 1000 koňských sil. Hnací trakt je doplněn šestistupňovou automatickou převodovkou Allison. Kabina je použita z modelu Ford Cargo 1848T a kapota je také značky Ford modelu L8501. Vozidlo je odpruženo tlumiči Donerre, jejich výrobce patří do skupiny Ostra. Posádku vozidla se startovním číslem 705 tvoří Tomáš Vrátný, mechanikem je Jaromír Martinec a navigovat bude polský rallyeový profesionál Bartolomiej Boba.

Baja Aragon je klasický kratší závod, který mnohé týmy vnímají jako tréninkovou platformu. Jede se v členité krajině středního Španělska v okolí města Teruel, kde terén svým charakterem připomíná Marocké etapy. Trať je poměrně rychlá, ovšem tím zrádnější mohou být rozbité kamenité úseky. Tato rallye je rovněž známá svými zrádnými klimatickými podmínkami – téměř pravidelně posádky zaskočí hustý přívalový déšť, který prašné cesty rázem promění v blátivou klouzačku. O to pestřejší pak celý závod je a proto je mezi příznivci rallye tak oblíbený.

Letošní rallye je rozdělena do dvou etap. Páteční měří 177 km a sobotní je rozdělena na dvě etapy o délce 150 a 212 km. V kategorii kamionů jede 10 posádek včetně českého Big Shock Racing Martina Macíka.

Společnost Fesh Fesh Group se kromě provozování profesionálního závodního týmu zabývá také stavbou závodních speciálů a jejich pronájmem.

O Fesh Fesh Group

Fesh Fesh Group podniká v oblasti motorsportu. Zaměřuje se na poskytování motorsportových produktů a služeb – stavba speciálů, pronájem závodní techniky, marketingová činnost a samozřejmě účast na sportovních akcích. Členové týmu mají bohaté zkušenosti z Rallye DAKAR, Africe Eco Race, Silk Way Rallye, Baja Cross Country a dalších. Fesh Fesh Group je součástí skupiny Ostra.

Kontakt pro média:

Ing. Jiří Kašpárek

ředitel marketingu OSTRA GROUP a.s.

e-mail: jiri.kasparek@ostragroup.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova Sport-motorismus-rallye-Fesh Fesh Group-Ostra Group

Oblast
Moravskoslezský (ov)

Kategorie
Sport
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.