Náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Ministerstva obrany České republiky si při včerejší návštěvě izraelského závodu společnosti Elbit Systems prohlédl bezpilotní systém Hermes 900

Náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic ministerstva obrany Lubor Koudelka ukončil svou návštěvu mezinárodní obranně-technologické společnosti Elbit Systems v Izraeli. V doprovodu vedoucích představitelů společnosti si náměstek Koudelka prohlédl vlajkovou loď společnosti Elbit Systems, bezpilotní letecký systém (UAS) Hermes 900 a několik pozemních palebných systémů, včetně 120mm minometného systému Spear s nízkým zpětným rázem namontovaného na lehkém taktickém vozidle JLTV a bezosádkové věže UT-30.

Společnost Elbit Systems je jedním z největších výrobců bezpilotních leteckých systémů na světě a vyrábí celou řadu strojů od velkých letounů, jako jsou Hermes 900 a Hermes 450, přes taktickou řadu Skylark až po miniaturní bezpilotní drony s kolmým startem a přistáním. Bezpilotní systémy společnosti Elbit Systems jsou páteří bezpilotních letounů Izraelských obranných sil (IDF) a tvoří 85 % celé jejich flotily.

Hermes 900, který si do své letecké flotily dosud vybralo 12 zemí, je letoun pro střední výšky s dlouhou výdrží nové generace, který lze využít při různých typech misí a k přepravě různého typu nákladu. Tento letoun lze využít například i při mírových misích OSN, jako to bylo třeba v Mali, kde byly stroje Hermes 900 úspěšně nasazeny. Letoun váží 1,2 tuny a rozpětí křídel činí 15 m. Je tak ideální volbou pro všechny typy dlouhodobých zpravodajských, pozorovacích a průzkumných misí. Hermes 900 nabízí dlouhou výdrž a letovou výšku 30.000 stop, unikátní 2,5 metru dlouhý vnitřní nákladový prostor s nosností až 250 kg, který umožňuje rychlé naložení a přeložení nákladu, stejně jako další místa, na která lze umístit náklad, včetně čtyř pevných bodů pod křídly.

Odkaz na nejnovější zprávy o letounu Hermes 900 izraelského letectva po prvním mezinárodním cvičení

Spear je plně autonomní 120mm minometný systém s nízkým zpětným rázem, který lze instalovat na různá lehká bojová vozidla s pohonem 4x4, což přináší vysokou agilitu a výkonnost při taktických operacích. Minometný systém Spear, který lze připravit k použití během pouhých šedesáti sekund, může střílet přesně naváděnou minometnou munici, jako jsou střely Iron Sting a Stylet. Více než 1000 minometných systému řady Spear slouží v řadách americké armády, Izraelských obranných sil, v celé řadě zemí NATO a v dalších organizacích.

Bezposádková věž UT-30 je 30milimetrový dvouosý stabilizovaný systém, který umožňuje palbu za pohybu i palbu proti pohyblivým cílům v jednoranovém režimu či po dávkách. Kromě Izraelských obranných sil dodává společnost Elbit Systems věže a dálkově ovládané zbraňové stanice mnoha ozbrojeným silám včetně rakouské armády, belgické armády, chorvatské armády, portugalského námořnictva, brazilské armády a dalších.

O společnosti Elbit Systems

Společnost Elbit Systems Ltd. je mezinárodní firma zaměřená na špičkové technologie v oblasti obrany, vnitrostátní bezpečnosti a komerčních programů na celém světě. Společnost Elbit Systems a její dceřiné společnosti působí v oblasti systémů pro letecké, pozemní a námořní síly, poskytuje řešení pro velení, řízení, průzkum, sledování a zpravodajství („C4ISR") a nabízí bezpilotní letouny, sofistikované elektrooptické systémy, elektrooptické kosmické systémy, systémy pro radioelektronický boj, inteligentní signalizační systémy, radiokomunikační řešení, kybernetické systémy a munici. Společnost se rovněž zaměřuje na modernizaci stávajících platforem, vývoj nových technologií pro obranné, bezpečnostní a komerční scénáře a poskytování řady podpůrných služeb, včetně výcvikových a simulačních systémů.

Další informace najdete na adrese https://elbitsystems.com/

Sledujte nás na Twitteru nebo navštivte naše oficiální kanály na Facebooku, Youtube a LinkedIn.

Video - https://youtu.be/ssEjnAguqLA

Video - https://youtu.be/BiLRE68UI6Y

Kontakty:

David Vaaknin

Viceprezident a vedoucí oddělení pro styk s veřejností

Tel.: 972-77-2946691

Mobil: 972-52-8000403

david.vaaknin@elbitsystems.com

Dana Tal-Noyman

Manažerka oddělení pro mezinárodní styk s veřejností

Tel.: 972-77-2948809

Mobil: 972-54-9998809

dana.tal@elbitsystems.com

Klíčová slova Izrael-ČR-armáda-letectví-zbraně-Elbit Systems

Oblast
Blízký východ (bv)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.