Nebezpečí globální technologické pandemie. Nedovolte závislosti zvítězit!

Svítící děti – Závislost na moderních technologiích a jak se jí zbavit. Bestseller, který přináší na český knižní trh vydavatelství Zoner Press. Tato knižní novinka je prvním počinem ve zbrusu nové ediční řadě vydavatelství nazvané EDICE TECHNOLOGIE.

Děti hypnoticky hledí na zářící obrazovky v restauracích, na dětských hřištích i s kamarády doma. A jejich počet roste. Jako virtuální pandemie se dětské svítící tváře množí. Ale za jakou cenu? Je to jen neškodná dobová móda, která odezní, nebo jen shovívavost rodičů? A co hlasy, které tvrdí, že obrazovky dětem prospívají jako interaktivní vzdělávací nástroj?

V knize Svítící děti dětský klinický psycholog Dr. Nicholas Kardaras zkoumá, jak technologie – přesněji řečeno obrazovka se vší její zářící všudypřítomností – zasáhla mozky celé generace dětí. Výzkum mozkových skenů ukazuje, že stimulující zářící obrazovky aktivují dopamin v mozku podobně jako sex. A každým dnem vyšší hromádka klinického výzkumu dává do souvislosti právě obrazovky s poruchami, jako jsou ADHD, závislost, úzkost, deprese, zvýšená agresivita, a dokonce psychóza. Nejvíce šokující je, že nedávné studie mozkových skenů přesvědčivě ukazují, že nadměrná expozice obrazovkám může mozek mladého člověka, který je ještě ve vývinu, poškodit neurologicky stejným způsobem jako závislost na kokainu.

"Skoro v každé domácnosti krade dětem všechny ctnosti. A děti dřepí a zírají a zírají a dřepí a potom chodí jako slepí ... Ale teď se zamyslete, co se stane tomu dítku? Mozek mu změkne jako sýr! Oslepuje jako netopýr! Myšlenky zmrznou! Co bude umět? Přestane myslet – bude jen čumět!“ – Roald Dahl (Výňatek z písně Mikyho Telekula v příběhu Karlík a továrna na čokoládu).

Nová edice a na co se těšit - EDICE TECHNOLOGIE

Život moderního člověka je s technologiemi neoddělitelně spjatý, ať už se jedná o nové postupy, či technické vynálezy. Pomáhají nám, usnadňují nám práci, baví nás, zároveň nám ale mohou škodit. Edice Technologie se zabývá otázkami souvisejícími s pronikáním moderní techniky do naší společnosti, tím, co dobrého i špatného přináší. Zaměřuje se na tituly, které rozebírají otázky související především se současným rozmachem nových technologií, globalizací, umělou inteligencí, vysokou mírou mediality, sociálními sítěmi a dalšími aspekty technologického vývoje zasahujícími svět i vesmír.

Doba jde kupředu čím dál rychleji. Ve školách se používají digitální pomůcky, různé aplikace, tablet je už běžnou součástí školní i domácí výuky od útlého věku. Umělá inteligence vítězí nad člověkem v logických úkolech, je potřeba méně a méně úsilí k tomu, aby se propojili lidé z celého světa. Vynalézáme nové prostředky k objevování vesmíru, zjišťujeme víc a dostáváme se dál. Abyste se dozvěděli o tom, kam nové technologie budou směřovat, co nám přinesou, ale také, o co nás okrádají, vytvořili jsme v Zoner Press novou edici, která se bude tímto tématem zabývat a předkládat vám jej srozumitelnou a snadno stravitelnou formou. Budeme vybírat to nejzajímavější a nejaktuálnější z této oblasti, předložíme vám toho hodně k zamyšlení, ale doufáme, že i k pobavení a relaxaci, protože i k tomu knihy slouží. Věříme, že se vám Edice Technologie bude líbit.

Zajímá vás, co nového přinese budoucnost? Jak moderní technologie ovlivňují náš současný život? Co dobrého si můžeme vzít například z virtuální reality a sociálních sítí a o co nás okrádají? Knihy z nové Edice Technologie vám vše srozumitelně vysvětlí a poskytnou vám podněty k zamyšlení nad aktuální situací i budoucím vývojem.

Vydavatelství Zoner Press www.zonerpress.cz (Květa Filipi)

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-literatura-zdraví-počítače-děti-firmy-Zoner Press

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
IT, telekomunikace
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.