Rychlý test společnosti nal von minden GmbH detekuje delta variantu

Delta varianta se šíří stále více. „Abychom ji zpomalili, musíme nyní také dbát na to, abychom koronavirem nenakazili ostatní,“ říká Spolkové ministerstvo zdravotnictví (BMG) a radí: „Nechte se testovat.“ Je důležité, aby testy v první řadě odhalily zmutovaný koronavirus. Rychlý test na koronavirus od společnosti nal von minden GmbH spolehlivě detekuje delta variantu, jak ukázala nedávná studie této společnosti zabývající se zdravotnickou technikou se sídlem v německém Moers. Antigenní test NADAL COVID-19 je rovněž doporučován BMG pro omezení pandemie.

„Náš rychlý test spolehlivě detekuje delta variantu,“ říká Tobias Roth, biochemik společnosti nal von minden GmbH, který se specializuje na virologii. Ukazuje to aktuální studie, kterou právě provedla společnost zabývající se zdravotnickou technikou z německého Moers. Tobias Roth: „Nechali jsme si zaslat virové proteiny mutované delta varianty a poté jsme provedli různé série testů pomocí našeho rychlého testu. Výsledek je jasný: je detekována delta varianta.“

„Všichni, kdo používají náš rychlý test, si mohou být jisti, že je detekována i delta varianta,“ zdůrazňuje Roland Meißner, jednatel společnosti nal von minden GmbH. „Vzhledem k tomu, že delta varianta je velmi nakažlivá a stále se šíří, potřebují občané jistotu ohledně kvality rychlých testů a testů pro domácí použití. Proto pro nás bylo velmi důležité podrobně prozkoumat delta variantu ve vztahu k našemu rychlému testu na koronavirus.“

Pro tuto aktuální studii vytvořila společnost nal von minden GmbH různé série ředění nukleokapsidového proteinu (protein N) delta varianty. Tobias Roth vysvětluje: „Náš rychlý test používá jako analyt tzv. nukleokapsidový protein, který slouží k detekci infekce koronavirem. Tento protein N je přítomen také v mutované delta variantě. Obklopuje genetický materiál (RNA) uvnitř koronaviru jako stabilní obal. Poté byly všechny koncentrace sérií ředění testovány ve třech identických testovacích sériích (replikátech) pomocí testu NADAL. Podařilo se nám prokázat, že delta variantu lze detekovat stejně spolehlivě jako původní koronavirus!“ Kromě toho další studie ukázaly, že snadno zjistitelné jsou i další předchozí varianty (vědci označované jako „varianty vyvolávající obavy“) z Anglie, Jižní Afriky a Brazílie (B.1.1.7, B.1.351 a P.1).

Vysoká kvalita rychlého testu NADAL se proto vztahuje i na delta variantu. Diagnostická specificita je více než 99,9 %, diagnostická senzitivita 97,56 %. Specificita udává, zda jsou všechny testované zdravé osoby rovněž detekovány jako zdravé. Senzitivita udává, zda jsou všechny nemocné osoby detekovány jako nemocné.

Pro provedení antigenního testu NADAL COVID-19 postačuje výtěr z přední části nosu. Výsledek je k dispozici po 15 minutách.

Informace o společnosti

nal von minden GmbH. Společnost nal von minden GmbH v německém Moers je již 38 let specialistou v oblasti medicínské diagnostiky. Portfolio zahrnuje rychlé testy a laboratorní testy pro spolehlivé diagnózy v oblasti toxikologie, bakteriologie, kardiologie, gynekologie, infekčních chorob a urologie. Společnost nal von minden GmbH má celkem přibližně 230 zaměstnanců v 9 evropských pobočkách. www.nal-vonminden.com

Kontakt:

Hellwig PR

Gabriele Hellwig

Garstedter Weg 268

D-22455 Hamburg

Tel.: +49 40 38 66 24 80

E-mail: info@hellwig-pr.de

www.hellwig-pr.de

Klíčová slova Německo-koronavirus-testování-firmy-nal von minden

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.