Svaz podnikatelů ve stavebnictví vítá schválení nového stavebního zákona

Nový stavební zákon, který má za úkol zrychlit a zjednodušit stavebně povolovací procesy v České republice, po dlouhých jednáních definitivně prošel. Podle prezidenta Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiřího Nouzy se jedná o jeden z nejdůležitějších zákonů přijatých v současném volebním období.

"Změnu, která má vést ke zrychlení a zjednodušení schvalovacích procesů ve stavebnictví, jsme od počátku podporovali. Věříme, že nový stavební zákon pomůže všem. Státu a veřejným investorům pomůže významným způsobem urychlit výstavbu infrastruktury – dálnic i rozvodných a energetických sítí. Pomůže urychlit investorské a developerské projekty, jako jsou stavby bytových domů i veřejně prospěšných staveb – školek, škol a seniorských domovů. A v neposlední řadě pomůže i malým stavebníkům,“ říká Jiří Nouza, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví.

Svaz podnikatelů ve stavebnictví schválení nového stavebního zákona vítá i s ohledem na pandemii, která českou ekonomiku zasáhla. Stavebnictví jakožto významný sektor ekonomiky má totiž vliv na její rozpohybování a právě urychlení a zjednodušení stavebního řízení významně pomůže.

Kontakt pro média:

Kristýna Dolejšová tisková mluvčí Svazu podnikatelů ve stavebnictví

E-mail: press@sps.cz

Klíčová slova ČR-stavby-zákon-Svaz podnikatelů ve stavebnictví-Stance Communications

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.