Tento zdroj vlákniny překvapí

Existuje skutečně několik druhů produktů, které se doslova pyšní bohatým zdrojem vlákniny. Nicméně na předních příčkách se můžeme setkat s rostlinou, která se jmenuje psyllium. Obsahuje skutečně velké množství rozpustné vlákniny. Navíc má nízkou kalorickou hodnotu, což je dobrá zpráva jak pro sportovce, tak pro někoho, kdo si hlídá svoji ideální váhu nebo dokonce bojuje proti nadváze nebo obezitě. V podstatě se jedná o jitrocel indický a samozřejmě není žádným moderním výstřelem. Jeho účinky jsou známé více než 2 000 let. Avšak je pravdou, že známé psyllium tablety již tak staré nejsou. Jejich podobnou verzí jsou psyllium kapsle.

Účinky, které se díky psyllium vláknině nedají upřít

· Má vliv na hladinu cholesterolu v těle.

· Díky zdravým složkám pomáhá psyllium hubnutí a celkově redukci hmotnosti.

· Již žádné problémy se zácpou a bolesti spojené s hemoroidy.

· Skvěle čistí střeva, což vede samozřejmě ke zdravému trávení a odchodu všech zbytků z těla. Poté je i menší pravděpodobnost onemocnění rakovinou tlustého střeva.

· Vyrovnává tlak a mnohé další.

Zajímavá je psyllium cena, která je samozřejmě odlišná od jeho zpracování. Tablety nebo kapsle budou o něco dražší a rovněž zde bude i jiné psyllium dávkování.

Použití i v kuchyni

Pokud se zaměříme na čistě drcená semena, tak může být pro někoho záhadou, co je psyllium, že se dá využít i jako náhražka mouky. A přesto tomu tak je. Při styku s tekutinou totiž nabobtná a vytvoří jakýsi hustý gel. Díky tomu se dá přidat do těsta a vytvořit tak například bezlepkové bulky nebo i náhražku za klasický chléb. Jak se zdá tak psyllium účinky jsou velmi rozsáhlé a to nejen v oblasti zdraví, ale rovněž kuchyňských ingrediencí. Je v podstatě jedno, jakou formu si zvolíte, zdali prášek, tablety nebo kapsle, ale je nesmírně důležité si zachovávat dostatečný pitný režim.

Klíčová slova ČR-zdraví-potraviny-psyllium-nakliceno.cz

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Potraviny, gastronomie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.