Organizace AV-Comparatives zveřejnila výsledky testů zabezpečení systému Android pro rok 2021 a odhalila ohrožená mobilní zařízení

Bezpečnostní aplikace třetích stran poskytují ochranu na vysoké úrovni

Nezávislá bezpečnostní testovací laboratoř AV-Comparatives zveřejnila zprávu o testech antivirových aplikací pro mobilní platformu Android za rok 2021. Institut se sídlem v Innsbrucku testoval 10 oblíbených bezpečnostních aplikací po stránce ochrany před malwarem, náročnosti na baterii a funkcí ochrany proti krádeži. Otestovány byly produkty třetích stran od společností Avast, AVG, Avira, Bitdefender, G Data, Kaspersky, Malwarebytes, Securion a Trend Micro, a také bezpečnostní opatření integrovaná společností Google přímo do platformy Android.

V testu byla použita nejrozšířenější verze mobilního operačního systému společnosti Google, Android 10. Uživatelé mohou zjistit, jak dobře si testované produkty vedly v nejpopulárnější variantě systému Android.

„I když se integrovaná ochrana společnosti Google před malwarem ‚Play Protect' zlepšuje, stále nabízí nejslabší možnou ochranu ze všech testovaných produktů. Důrazně doporučujeme používat aplikaci třetí strany!" – Peter Stelzhammer, spoluzakladatel organizace AV-Comparatives.

Při testu ochrany před malwarem bylo použito více než 3 500 aktuálních škodlivých aplikací pro operační systém Android. Výsledky jasně prokázaly výhodu použití antivirového produktu třetí strany k ochraně chytrých telefonů před malwarem pro Android.

Aby bylo zajištěno, že testované produkty nenabízejí ochranu za cenu vysoké míry chybných detekcí, byl proveden také test falešných pozitivních výsledků za použití 500 oblíbených korektních aplikací.

V úvahu byly brány také funkce ochrany proti krádeži. Uživatel, který svůj chytrý telefon ztratil nebo mu byl odcizen, tak může například zjistit jeho polohu, uzamknout ho nebo smazat soukromá data. U testovaných produktů byla v případě funkcí ochrany proti krádeži testována spolehlivost jejich fungování.

Bezpečnostní programy byly v minulosti kritizovány za to, že výrazným způsobem snižují výdrž baterie zařízení. Organizace AV-Comparatives se proto tímto problémem zabývala a provedla test míry vybíjení baterie. Byl měřen vliv každého z produktů na výdrž baterie při běžném každodenním použití (telefonování, surfování na internetu, sledování videí a posílání emailů).

Kromě výsledků testů zpráva obsahuje také obecné bezpečnostní rady a informace pro uživatele zařízení se systémem Android. Jsou zvažována bezpečnostní opatření zabudovaná do systému Android 10 a jejich vliv na bezpečnostní aplikace třetích stran. K dispozici jsou také bezpečnostní tipy pro uživatele systému Android.

Stejně jako všechny veřejné zprávy organizace AV-Comparatives je i zprávu o testu bezpečnosti mobilních zařízení se systémem Android pro rok 2021 možno stáhnout zdarma na webových stránkách institutu www.av-comparatives.org. Organizace AV-Comparatives je nezávislá testovací laboratoř se sídlem v rakouském Innsbrucku, která veřejně testuje software pro zabezpečení počítačů již od roku 2004. Je držitelem certifikátu ISO 9001:2015 v oblasti „nezávislé testy antivirového softwaru". Vlastní také certifikaci EICAR jako „důvěryhodná testovací laboratoř IT bezpečnosti".

Foto https://mma.prnewswire.com/media/1560844/AV_Comparatives_certificate.jpg

Foto https://mma.prnewswire.com/media/1560845/AV_Comparatives_results.jpg

Logo https://mma.prnewswire.com/media/1341278/AV_Comparatives_Logo.jpg

Kontakt: Peter Stelzhammer e-mail: media@av-comparatives.org, telefon: +43 720115542

Klíčová slova Rakousko-komunikace-software-bezpečnost-AV-Comparatives

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.