Program Globus Lepší svět rozdělil finanční dary těm, kteří pomáhají zasaženým pandemií koronaviru

Jan Navrátil, jednatel HM Globus a Klára Šplíchalová, Dornosforum

Jan Navrátil, jednatel HM Globus a Klára Šplíchalová, Dornosforum

Již pátým rokem Globus Lepší svět finančně pomáhá organizacím realizovat veřejně prospěšné projekty. Letos se program zaměřil na lidi, komunity a projekty zasažené následky koronaviru. O jeden milion korun se tak podělily tři organizace s celostátním působením, 500 tisíc korun rozdá Spiralis lidem pečujícím o své blízké v době koronaviru, 250 tisíc organizace Dobrá rodina, která podporuje náhradní rodiny a rovněž 250 tisíc obdrží Charita České republiky na pomoc seniorům. Další tři miliony pomohou 45 projektům v okolí hypermarketů Globus. Více o nich a programu Globus Lepší svět na globus.cz.

Jubilejních 20 milionů za pět let fungování rozdal program Globus Lepší svět organizacím a projektům, které pomáhají handicapovaným, dětem, seniorům a potřebným ve svém regionu. Letos již podruhé měl program hypermarketů Globus jedno zásadní téma – pomoc zasaženým situací okolo koronaviru. "Letos jsme 4 miliony korun rozdělili jak mezi malé, regionální projekty, které se o pomoc přihlásily, tak třem organizacím s celostátní působností. Každý z přihlášených měl jiný, ale vždy naléhavý námět, kterým chce pomoci svým klientům. Věříme, že se nám podařilo přispět dary ke zlepšení jejich situace,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí hypermarketů Globus.

Pro malé komunitní organizace jsou často finanční prostředky nedostupné. Proto vznikl program Globus Lepší svět, kde se finanční podpora dostane každý rok 45 malým organizacím a jejich projektům, které nedosáhnou na jinou finanční pomoc. Jde vždy o tři projekty v každém regionu v okolí patnácti hypermarketů, letos byly v každém z nich rozděleny částky 100 tisíc, 60 tisíc a 40 tisíc korun. A jejich témata jsou pokaždé jiná jako letos - od nákupu kyslíkových koncentrátorů pro lidi s respiračními potížemi po prodělaném koronaviru na Pardubicku, přes podporu rehabilitace dětí s trvalým postižením v Ostravě až po podporu znevýhodněných dětí z Chomutova, které v době pandemie nemají vhodné zázemí pro vzdělání. Všechny letos podpořené projekty v po celé ČR jsou na globus.cz.

"Globus opět pomáhá tam, kde je třeba a napříč celou Českou republikou. Kombinace regionální a plošné pomoci je velmi efektivní a má vysoký společenský dopad. Globus totiž takto podporuje jak menší potřebné projekty po celé zemi, tak i projekty, které řeší systémové otázky – ať už je to neformální pečovatelství, náhradní rodinné péče a nebo péče o nemocné v domácích podmínkách,“ řekla ředitelka Fóra dárců Klára Šplíchalová.

Pro více informací kontaktujte, prosím:

Aneta Turnovská, Globus

e-mail: a.turnovska@globus.cz

Lucie Kovandová

e-mail: lucie@luciepr.cz

O společnosti / Poznámka pro editory:

Činnost rodinné společnosti Globus zahájil roku 1828 Franz Bruch otevřením obchodu s potravinami v sárském St. Wendelu. V současné době stojí v čele společnosti představitel již šesté generace rodiny Bruchů – Matthias Bruch.

Na český trh vstoupil holding Globus v roce 1991 založením společnosti Globus Praha s.r.o. První český hypermarket byl otevřen 4. listopadu 1996 v Brně – Ivanovicích. V současné době se na území České republiky nachází 15 hypermarketů. Hypermarkety disponují kompletní vlastní výrobou v řeznictví, úplnou pekárenskou produkcí včetně cukrářství a vlastními restauracemi a kavárnami. Vlastní výroby Globus vyrábějí více než 700 potravin, které jsou označeny Poctivá výroba Globus. Globus ČR je držitelem několika ocenění Obchodník roku v kategorii „Prodejce potravin“, „Česká potravina“ nebo „Zlatý klas“. Více informací na www.globus.cz a https://www.facebook.com/GlobusCesko

Klíčová slova ČR-trh-koronavirus-Globus

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.