Léto v houpací síti aneb Jak si užít dovolenou doma na zahradě

Když se řekne houpací síť, většina z nás si vybaví sluncem rozpálenou pláž, pomalu plynoucí čas a odpoledne, kdy se necháme ovívat svěžím vánkem, zatímco ležíme v hamace zavěšené ve stínu palem.

Teď ale, když mnohé zahraniční dovolené berou za své, nastal čas vytvořit si svou exotickou dovolenkovou destinaci doma na zahradě či terase. S houpací sítí, která umí dokonale navodit atmosféru poklidné jižanské siesty, to bude snadné.

V mžiku vás zhoupne do pohody, schová před světem i každodenním shonem. Najdete v ní útulné místo, kde si můžete číst, povídat nebo jen tak chytat lelky. Půjde vám to snadno, mnohem snadněji než na obyčejné lehačce či křesle.

Houpání prohlubuje relaxaci

Houpání totiž přispívá k uvolnění svalového i psychického napětí a prohlubuje relaxaci. Může za to nejen pravidelný rytmus, ale také elektrické vlny, které se při houpání šíří z centra rovnováhy (nacházejícím se ve středním uchu) do celého mozku. Vmžiku se tak budete cítit jako v Karibiku nebo jako u maminky v náručí.

Na zahradě či terase zavěšená hamaka vám také bude připomínat, že je léto a tudíž čas hodit starosti za hlavu. Trápit se nemusíte ani s jejím výběrem, tuhle práci jsme totiž udělali za vás.

Vybrali jsme pro vás

Jedny z nejlepších houpacích sítí najdete na webu La Siesta. Jsou vyrobené odpovědným způsobem a díky dokonalému řemeslnému zpracování vám vydrží dlouhá léta. V tomto ohledu mají spoustu pochvalných recenzí.

Vybírat můžete mezi houpačkami všech velikostí a stylů - od těch klasických až po voděodolné, které můžete nechat celé léto venku. La siesta k nim nabízí praktické patentované závěsné systémy nebo elegantní dřevěné a kovové stojany. Tady jsou ty nejoblíbenější hamaky:

Tradiční kolumbijská hamaka

Toužíte-li po exotice se vším všudy, pak je tahle kolumbijská perla ta pravá. Jmenuje se Flora a díky jejím velkorysým rozměrům a nosnosti až 200 kg se do ní pohodlně vejdou dva dospělí i s dětmi.

O dokonalé pohodlí se postará velký počet závěsných šňůr, které rovnoměrně rozloží váhu. Šňůry zdobí ručně splétané copánky zvané Cadejos a látka má krásný tradiční vzor.

Robustní tkanina z biobavlny je velmi pevná a zároveň měkká a příjemná na dotek. Protože je utkaná z dlouhých vláken, nežmolkuje se a bez újmy vydrží dlouhá léta. K její odolnosti přispějí také zdvojené lemy chránící látku proti roztržení. S Florou bude vaše siesta nepřekonatelná, ať už ji zavěsíte na zahradě, terase či doma v obýváku.

Venkovní voděodolná houpací síť

Houpací síť Brisu můžete nechat celé léto venku, nevadí jí rosa, déšť ani prudké slunce. Díky látce z funkčního vlákna rychle schne, nedrží se v ní plísně a je stálobarevná.

Vyberte si tu svou z osmi svěžích designů a dvou různých velikostí. Zářivé barvy anebo nevtíravá elegance? Je to na vás.

Houpací sítě s rozpěrnou tyčí

Pokud se rádi opalujete či vyhříváte na sluníčku, nejspíš dáte přednost hamace s tyčemi, jež udrží látku pěkně napnutou. Hamaky s tyčí jsou také velmi dekorativní, takže se stanou nepostradatelnou ozdobou vaší zahrady.

Co říkáte na houpací síť Alisio, která je široká 160 cm?

Závěsná houpací křesla

Neméně dokonalou relaxaci vám přinesou i závěsná houpací křesla, jež jsou prostorově úspornější a jednodušší na zavěšení.

Další jejich výhodou je, že se v nich díky podepřeným zádům pohodlně čte a ještě lépe pozoruje cvrkot kolem. K mání jsou bavlněná i voděodolná, malá i velká. Doporučujeme ty prostornější, v kterých si zdřímnete i s nataženýma nohama podobně jako v houpací síti.

Naše tipy? Pro lenochy závěsné křeslo Domingo z voděodolné látky, která je nenáročné na údržbu.

A pro příznivce přírodních materiálů závěsná sedačka Habana z hebké biobavlny, v níž vydržíte relaxovat celé hodiny.

Nechte se unést La Siestou, opatřete si hamaku, a pak už hoďte starosti za hlavu. Vždyť léto a s ním i teplé dny už jsou za rohem.

Kontakt: www.la-siesta.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-trh-textil-trendy-rekreace-firmy-LA SIESTA-INTREA - PIKO

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zpracovatelský a výrobní průmysl
Obchod, marketing
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.