Společnost CEBINA oznamuje spuštění projektu Danube Labs, na kterém spolupracuje se společností Evotec. Cílem projektu je rozvíjet špičkové biotechnologické projekty z univerzit a dalších výzkumných institucí ve střední a východní Evropě

Společnost CEBINA GmbH, středoevropský biotechnologický inkubátor a akcelerátor, dnes oznamuje spuštění projektu Danube Labs, na kterém spolupracuje se společností Evotec SE (Frankfurt Stock Exchange: EVT, MDAX/TecDAX, ISIN: DE0005664809), a jehož cílem je urychlit výzkum a vývoj nových léčiv. Společný projekt, který je financovaný skupinou soukromých investorů, bude identifikovat a rozvíjet akademické projekty do podoby zralých obchodních příležitostí pro vývoj léčiv připravených na založení biotechnologické společnosti nebo oslovení dalších obchodních partnerů.

Navzdory vysoké kvalitě přírodovědného a biomedicínského výzkumu ve střední a východní Evropě je v tomto regionu poměrně nízká komerční aktivita a chybí investice do biotechnologického sektoru. V rámci svého poslání rozvíjet inovativní biotechnologické projekty a urychlovat jejich uvedení na trh rozšíří společnost CEBINA své současné aktivity o vyhledávání projektů z předních univerzit a výzkumných institucí ve střední a východní Evropě prostřednictvím projektu Danube Labs. Ve spolupráci s univerzitami a výzkumnými institucemi ve střední a východní Evropě bude společnost CEBINA identifikovat slibné akademické výzkumné projekty týkající se vývoje léčiv a vybírat ty, které mají největší vědecký a komerční potenciál. Těm pak v rámci nového projektu bude poskytovat finanční prostředky na jejich podporu na rozvoj.

Společnost Evotec použije svou špičkovou platformu pro objevování léků a předklinický vývoj, aby urychlila a usnadnila vývoj těchto vybraných projektů, a připravila je pro vstup budoucích investorů. Společnost Evotec již dříve spolupracovala s předními světovými univerzitami v rámci svého programu BRIDGE (Biomedical Research, Innovation & Development Generation Efficiency).

Projekt Danube Labs si klade za cíl vytvořit až osm nových biotechnologických společností během čtyř let a je podporován prostřednictvím CEBINA Bridge Capital Limited, soukromého fondu se sídlem na Gibraltaru (EU-AIFMD) regulovaného soukromého fondu, který se zavázal poskytnout minimální investici až do výše deset milionů eur v základním kapitálu.

„Jsme velmi rádi, že můžeme spojit síly se společností Evotec, a dále tak plnit naše poslání, které spočívá v přeměně slibných středo a východoevropských výzkumných projektů v rané fázi vývoje na zralé biotechnologické projekty, které budou komerčně atraktivní, a budou připraveny na začlenění do ekosystému společnosti CEBINA. Toto partnerství spojuje dlouholeté obchodní znalosti a zkušenosti s vývojem léků, které nám, jak věříme, umožní vytvářet průlomová léčiva a formy terapie," uvedla zakladatelka a generální ředitelka společnosti CEBINA Eszter Nagyová, MD PhD.

„Projekt Danube Labs představuje nejnovější partnerství společnosti Evotec v rámci projektu BRIDGE, v němž zkoumáme zajímavé vědecké poznatky a projekty v rané fázi vývoje s cílem urychlit vstup nových léků na trh," uvedl viceprezident pro akademická partnerství ve společnosti Evotec Mark Slack, PhD. „V partnerství se společností CEBINA vidíme příležitost vyhledávat a ověřovat slibný inovativní výzkum ve střední a východní Evropě."

„Jsme nadšeni, že máme možnost investovat do projektu Danube Labs. Jsme přesvědčeni, že odborné znalosti společností CEBINA a Evotec představují pro naše investory výjimečnou příležitost ke vzájemné spolupráci na vytvoření nových úspěšných společností a obchodních příležitostí," uvedl ředitel společnosti CEBINA Bridge Capital Limited a poradce pro strategické investice ve společnosti CEBINA Patrick Aisher.

O SPOLEČNOSTI CEBINA

CEBINA GmbH, středoevropský biotechnologický inkubátor a akcelerátor (www.cebina.eu), je rakouská společnost, jejímž cílem je podporovat podnikání prostřednictvím vytváření a podpory projektů a společností, které se nachází v počáteční fázi vývoje nových léčiv a špičkových technologií. CEBINA aktivně vyhledává akademické projekty s potenciálem pro vývoj produktů a zakládá nové společnosti. Společnost CEBINA rovněž realizuje vlastní výzkumné a vývojové projekty, zejména v oblasti infekčních nemocí, a zahájila řadu výzkumných a vývojových projektů zaměřených na boj proti pandemii COVID-19. CEBINA také nabízí kancelářské a laboratorní prostory, vlastní výzkum, vývoj, financování a řízení pro biotechnologické společnosti v počáteční a střední fázi vývoje.

O SPOLEČNOSTI EVOTEC SE

Evotec je společnost zabývající se oblastí přírodních věd s unikátním obchodním modelem, která plní své poslání objevovat a vyvíjet vysoce účinné léčivé přípravky a zpřístupňovat je pacientům. Multimodální platforma společnosti zahrnuje jedinečnou kombinaci inovativních technologií, dat a vědeckých poznatků pro objevování, vývoj a výrobu těch nejlepších farmaceutických produktů ve své třídě. Evotec využívá svou infrastrukturu pro urychlení vývoje farmaceutických produktů pro vlastní projekty a spolupracuje s 20 největšími farmaceutickými společnostmi a více než 800 biotechnologickými společnostmi, akademickými institucemi a dalšími zainteresovaných stranami v oblasti zdravotní péče z celého světa. Evotec podniká strategické aktivity v široké škále aktuálně nedostatečně pokrytých oblastí medicíny, včetně např. neurologie, onkologie a metabolických a infekčních onemocnění. V rámci těchto oblastí se společnost Evotec spolu se svými partnery snaží vytvořit řadu inovativních léčiv světové kvality a doposud se jí podařilo vybudovat portfolio více než 200 výzkumných a vývojových projektů od rané fáze vývoje až po klinické testy. Evotec působí po celém světě a zaměstnává více než 3 700 vysoce kvalifikovaných pracovníků. Čtrnáct závodů společnosti nabízí vysoce synergické technologie a služby, které fungují jako vzájemně se doplňující části skvěle fungujícího stroje. Další informace najdete na www.evotec.com, na Twitteru @Evotec nebo na LinkedIn.

Logo: https://mma.prnewswire.com/media/1202024/CEBINA_Logo.jpg

www.danubelabs.eu

Kontakt:

Sophie Zettl, PhD

Viceprezidentka pro rozvoj obchodu

Tel.: +43-676-373-1595

sophie.zettl@cebina.eu

Klíčová slova Rakousko-věda-léky-trh-firmy-CEBINA

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Zdravotnictví
Věda, vzdělávání a školství
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.