Úspěšně skončil druhý ročník mezinárodního veletrhu spotřebního zboží China-CEEC Expo

Výstavní plocha na druhém ročníku veletrhu China-CEEC Expo

Výstavní plocha na druhém ročníku veletrhu China-CEEC Expo

Druhý ročník mezinárodního veletrhu spotřebního zboží mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy (ZSVE), který spolupořádá Ministerstvo obchodu Číny a Lidová vláda provincie Če-ťiang, se nesl ve znamení hesla „Podpora nového paradigmatu rozvoje, sdílení příležitostí pro obě strany“. Záštitu nad ním převzala Lidová vláda Ning-po, Ministerstvo obchodu provincie Če-ťiang a Úřad pro rozvoj obchodu ministerstva obchodu. Veletrh se uzavřel v Ning-po ve východočínské provincii Če-ťiang 11. června.

Čínský prezident Si Ťin-pching zaslal veletrhu blahopřejný dopis a vicepremiér Chu Čchun-chua pronesl na zahajovacím ceremoniálu projev. Čestnými zeměmi na veletrhu jsou Srbsko a Česká republika. Z důvodu pandemie se významní mezinárodní hosté zúčastnili fóra ve dvou podobách, a sice online projevů čelních představitelů a offline návštěv vyslanců. Dva prezidenti a šest vicepremiérů/ministrů z čestných zemí přednesli online projevy, v nichž vyjádřili přání rozšířit přátelské obchodní styky s Čínou a pevně podpořili spolupráci mezi Čínou a zeměmi SVE. Veletrhu se zúčastnili zástupci 52 zemí (včetně 13 ze zemí střední a východní Evropy), z toho 32 velvyslanců (4 ze zemí střední a východní Evropy).

Celková výstavní plocha činí 200 000 metrů čtverečních, což je téměř o 90 000 metrů čtverečních více než při prvním ročníku. Na veletrhu se poprvé představily speciální výstavní plochy pro integraci domácího a zahraničního obchodu, zahraničních nákupů zahraničního zboží a digitální obchodování v provincii Če-ťiang. Na veletrhu se sešlo na 3 000 stánků, které přilákaly 2 041 vystavovatelů a 7 468 návštěvníků z řad odborné veřejnosti. Veletrhu se zúčastnily ústřední čínské podniky a dobře známé společnosti, včetně China Road and Bridge Corporation (CRBC) a BGI, a také globální značky ze zemí střední a východní Evropy, mezi které patří Gorenje či Tescoma. Kromě speciálních zemědělských a přidružených produktů ze zemí střední a východní Evropy se na veletrhu prezentovaly také exponáty z oblasti strojírenství a elektroniky, života a zdraví a dalších pěti kategorií. Na veletrhu mělo premiéru české špičkové kuchyňské nádobí a klavíry PETROF a další vysoce kvalitní značky. Návštěvníkům se představily také slovinské letouny Pipistrel, polské jachty, rumunské špičkové obytné vozy, helikoptéry Wanfeng vzniklé z čínsko-české spolupráce, testovací laboratoř MGI, nejnovější produkty společnosti Huawei v oblasti umělé inteligence a další špičkové, sofistikované a moderní produkty.

Během veletrhu se uskutečnily nákupy v celkové hodnotě 10,78 miliardy jüanů (z toho 7,46 miliardy jüanů se zeměmi střední a východní Evropy) a bylo podepsáno 97 oboustranných investičních projektů v hodnotě 18,21 miliardy dolarů. Došlo k založení Aliance odvětví veřejného zdraví mezi Čínou a ZSVE a Vzdělávací aliance mezi provincií Če-ťiang a ZSVE a další organizace. Slavnostně byla otevřena Demonstrační základna pro výměnu v oblasti humanitních věd mezi Čínou (Ning-po) a ZSVE, Zastoupení Obchodní a průmyslové komory Srbska v Ning-po a Pilotní zóna volného obchodu Číny (Če-ťiang) a Základna pro podnikání a inovace pro mládež ze zemí SVE. Byly spuštěny webové stránky vzdělávacího výměnného programu se zeměmi střední a východní Evropy a „platforma digitálních služeb I-si-nou“. Značné pozornosti se dostalo kuchyni zemí střední a východní Evropy a „Poetickým a malebným tisícovkám lahůdek ze stovky zemí v Če-ťiang, které během tří dnů přilákaly více než 60 000 návštěvníků.

V Ning-po se usídlilo celkem 17 institucionálních platforem, včetně Pracovní skupiny pro živočišná a rostlinná sanitární a karanténní opatření mezi Čínou a ZSVE, Mechanismu dialogu pro spolupráci v oblasti elektronického obchodu mezi Čínou a ZSVE, Obchodního indexu mezi Čínou a ZSVE a platformy pro digitální obchod „Qiaolian International“ (ceecexpo.com). To vše přispěje k tomu, že se město stane hostitelem nejkoncentrovanějších institucionálních aktivit v rámci spolupráce mezi Čínou a zeměmi SVE.

Kontakt: Che Ťien

Tel.: 0086574-89387195

E-mail: hej@cceecexpo.org

Klíčová slova Čína-obchod-trh-China-CEEC Expo & International Consumer Goods Fair

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.