Čína v nové éře prohloubí reformy, otevře se světu a rozšíří spolupráci s ostatními zeměmi

S přesvědčením, že otevřenost je cestou k růstu a bohatství, vyzval čínský prezident Si Ťin-pching Čínu a zbytek světa k rozšíření vzájemné spolupráce a vybudování společenství pro budování společné budoucnosti lidstva.

Při účasti na summitu hlavních představitelů Asijsko-pacifického hospodářského společenství na indonéském Bali v listopadu 2013 čínský prezident citoval lidové rčení, aby vyjádřil pevné odhodlání země reformovat a otevřít svou ekonomiku a posílit spolupráci se zbytkem světa.

„Čína se zavazuje k budování rámce pro regionální spolupráci napříč Tichomořím, z něhož budou mít prospěch všechny strany. V Tichém oceánu nejsou žádné přírodní bariéry a my bychom neměli budovat žádné umělé. „Bezmezný je oceán, na němž plujeme s větrem,"" citoval prezident verš z čínské básně napsané před tisíci lety.

Pozoruhodné změny, které vyplynuly z politiky reforem a otevření Číny světu z roku 1978, svědčí o vysoké hodnotě přesvědčení, že otevřenost je cestou k růstu a bohatství.

Čína se pod vedením této politiky transformovala z převážně zemědělské země na druhou největší světovou ekonomiku.

Celkový čínský dovoz a vývoz zboží v roce 2020 meziročně vzrostl o 1,9 % na 32,16 bilionu jüanů (asi 4,97 bilionu amerických dolarů).

Podle studie Světové banky za rok 2020 se Čína také díky programu masivních reforem již druhým rokem v řadě zařadila mezi deset zemí světa s nejvýraznějším zlepšením z hlediska jednoduchosti podnikání.

Od zahájení iniciativy nové Hedvábné stezky nazvané Pás a stezka v roce 2013 již Čína podepsala dohody o spolupráci se 140 zeměmi a 31 mezinárodními organizacemi.

V době, kdy se Čína vydává na novou cestu k modernizaci socialismu prostřednictvím 14. pětiletky (2021–2025), otevření se světu nadále zůstává zásadní součástí nového směřování země.

Po loňském představení tří nových zón volného obchodu (ZVO) má Čína nyní celkem 21 pilotních ZVO. Rovněž podepsala dohodu o Regionálním komplexním hospodářském partnerství, která se má stát největším blokem volného obchodu na světě.

Čínský prezident se již dříve zavázal, že „dveře Číny se otevřou ještě více", čímž naznačil jasný záměr prohloubit globální spolupráci.

Odkaz: https://youtu.be/9NREbgLCNr4

KONTAKT: Jméno?LI Yini, Tel?+86 13401176434

Klíčová slova Čína-obchod-CCTV+

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.