Tetracore, Inc. představuje první PCR test pro použití v reálném čase s licencí USDA pro detekci viru slintavky a kulhavky u skotu, prasat a ovcí

PCR test Tetracore® pro použití v reálném čase byl schválen pro použití na epiteliálních vzorcích a vzorcích séra

Společnost Tetracore dnes oznámila, že Centrum pro veterinární biologii (CVB) Ministerstva zemědělství Spojených států amerických (USDA) udělilo licenci na její diagnostickou sadu VetAlert™ RNA pro virus slintavky a kulhavky (FMDV). Jedná se o jednu z prvních licencovaných diagnostických souprav pro slintavku a kulhavku, kterou lze vyrábět přímo v USA, což má zásadní význam pro rychlou reakci v případě výskytu ohniska slintavky a kulhavky. Kromě toho tato diagnostická sada nabízí pracovníkům, kteří se zabývají zdravím zvířat, důležitý nástroj ke zmírnění potenciálně katastrofálních ekonomických dopadů a důsledků pro dobré životní podmínky zvířat v případě výskytu slintavky a kulhavky.

Vysoce účinnou testovací soupravu VetAlert FMDV RNA vyvinuli vědci společnosti Tetracore, která ji zároveň bude nabízet na trhu.

Téměř před dvěma desetiletími společnosti Tetracore byl schválen a zveřejněn test RT-PCR pro použití v reálném čase pro FMDV, který popsali Callahan et al. 2002. Sada primerů a sond z této publikace se stala součástí referenčních testovacích metod OIE a USDA.

„Je dobře známo, že RNA viry mutují a vyvíjejí se, a proto by se zavedené návrhy PCR testů měly pravidelně přehodnocovat, aby se zajistilo, že budou i nadále vyhovovat svému účelu," říká dr. Callahan, manažer pro rozvoj podnikání a kontaktní osoba USDA CVB ve společnosti Tetracore.

S ohledem na tuto skutečnost společnost Tetracore vyhodnotila současné virové sekvence slintavky a kulhavky a navrhla novou sadu primerů a sond, která byla smíchána s původním testem a vytvořila tak upravenou testovací sadu VetAlert FMDV RNA.

Nová verze testu byla ověřena ve studiích ve spolupráci s výzkumným ústavem Pirbright Institute ve Velké Británii a Národním centrem pro nemoci cizích zvířat (National Center for Foreign Animal Diseases, NCFAD) v kanadském Winnipegu. V porovnání s referenčními testovacími sadami dopadla velmi dobře.

O společnosti Tetracore, Inc.

Tetracore je biotechnologická společnost specializující se na vývoj a výrobu diagnostických zařízení a testů pro detekci infekčních onemocnění. Sídlí v biotechnologickém koridoru v Rockville ve státě Maryland. Společnost Tetracore založili v roce 1998 bývalí inspektoři Zvláštní komise OSN pro biologické zbraně a vědci z Námořního lékařského výzkumného ústavu v Bethesdě ve státě Maryland. Další informace najdete na adrese www.tetracore.com nebo se na nás obraťte emailem na jkelly@tetracore.com.

®Tetracore je registrovaná ochranná známka a VetAlert je ochranná známka společnosti Tetracore, Inc.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/371337/Tetracore_Logo.jpg

KONTAKT: John Kelly, 1-240-268-5400, jkelly@tetracore.com

Klíčová slova USA-zdraví-zvířata-farmacie-věda-Tetracore

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví
Věda, vzdělávání a školství
Média, společnost a životní styl
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.