Cerro Dominador, společnost skupiny EIG, otevřela v Chile koncentrační solární elektrárnu

První elektrárna svého druhu v Latinské Americe, která poskytuje 100% obnovitelnou energii 24 hodin denně

Zařízení pro zásobování chilské rozvodné sítě flexibilní, spolehlivou a bezpečnou energií

Společnost EIG, přední institucionální investor v globálním energetickém sektoru a jeden z předních světových investorů do infrastruktury, oznámila otevření solární elektrárny Cerro Dominador, která byla úspěšně propojena s chilskou rozvodnou sítí. Společnost Cerro Dominador je plně vlastněna fondy spravovanými společností EIG.

Komplex, který se nachází v srdci chilské pouště Atacama, tedy v jedné z nejlepších lokalit pro výrobu solární energie na světě, se skládá z koncentrační solární elektrárny o výkonu 110 MW a přilehlé fotovoltaické elektrárny o výkonu 100 MW, která je v provozu již od roku 2017. Koncentrační solární elektrárna disponuje nejmodernější technologii, která využívá sluneční energii k ohřevu roztavené soli, která se pak skladuje ve velkých nádržích a využívá se k výrobě elektřiny pomocí parní turbíny. Tato technologie umožňuje skladovat energii až 17,5 hodiny, takže umožňuje vyrábět 100% obnovitelnou energii 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Komplex může vykompenzovat přibližně 640.000 tun emisí CO2 ročně a vyrobit dostatek energie pro napájení přibližně 380.000 domácností.

R. Blair Thomas, předseda představenstva a generální ředitel EIG, řekl: „Jsme hrdí na to, že můžeme podpořit tento průkopnický projekt, který poskytne chilské národní síti flexibilní, bezpečnou a spolehlivou energii z obnovitelných zdrojů a významně přispěje ke snížení emisí CO2 v Chile. Projekt je plně v souladu s našimi cíli a prioritami a pomáhá položit základy nízkouhlíkové budoucnosti prostřednictvím výroby čisté, spolehlivé a nákladově efektivní energie. Jsme odhodláni pokračovat v investicích do budoucích projektů tohoto druhu v Chile a dalších částech světa.“

U příležitosti slavnostního otevření solárního komplexu společnost Cerro Dominador uspořádala slavnostní ceremoniál, kterého se zúčastnili chilský prezident Sebastián Pi?era, Juan Carlos Jobet, chilský ministr energetiky a těžby, Carolina Schmidt, chilská ministryně životního prostředí, a další přední vládní činitelé. Akce se zúčastnili také Fernando Gonzalez, generální ředitel společnosti Cerro Dominador.

O společnosti EIG

EIG je předním institucionálním investorem do globálního energetického sektoru, který k 31. březnu 2021 spravoval 21,7 miliardy dolarů. EIG se specializuje na investice do soukromých energetických projektů a infrastruktury související s energetikou na celosvětové úrovni. Během své 39leté historie společnost EIG do tohoto sektoru investovala více než 37 miliard dolarů prostřednictvím více než 370 projektů nebo společností v 37 zemích na šesti kontinentech. Mezi obchodní partnery EIG patří řada předních penzijních fondů, pojišťoven, nadačních fondů, nadací a státních investičních fondů v USA, Asii a Evropě. Společnost EIG sídlí ve Washingtonu a má pobočky v Houstonu, Londýně, Sydney, Rio de Janeiru, Hongkongu a Soulu. Další informace naleznete na webových stránkách společnosti EIG na adrese www.eigpartners.com.

O Cerro Dominador

Společnost Cerro Dominador vlastní solární komplex Cerro Dominador Solar s výkonem 210 MW, který kombinuje fotovoltaickou elektrárnu s výkonem 100 MW a první solární tepelnou elektrárnu v Latinské Americe s výkonem 110 MW a 17,5hodinovou akumulací tepla. Společnost, kterou vlastní fondy spravované EIG, se snaží přispět k transformaci energetiky prostřednictvím projektů v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Díky inovacím vytváří společnost Cerro Dominador projekty obnovitelných zdrojů energie, které jsou maximálně flexibilní a udržitelné.

Originální verzi najdete na stránkách businesswire.com https://www.businesswire.com/news/home/20210608005202/en/

Kontakty

Média:

EIG

Sard Verbinnen & Co. Kelly Kimberly / Brandon Messina +1 212-687-8080 EIG-SVC@sardverb.com

Cerro Dominador

María José López mjlopez@cerrodominador.com

Ředitel pro firemní záležitosti Cerro Dominador

Zdroj: EIG

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova USA-energie-ekologie-EIG

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.