Prozeta zajišťuje VoD streaming festivalu Jeden svět

Česká technologická společnost Prozeta se stala online partnerem 23. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět pořádaného nevládní neziskovou organizací Člověk v tísni. Především z důvodu současné pandemické situace se letošní ročník poprvé koná online, a to pomocí streamovací VoD (Video on Demand) platformy QuickMedia společnosti Prozeta.

Od 20. května do 6. června si diváci mohou vychutnat přenos více než 100 dokumentárních filmů z 50 zemí na streamovací platformě „Jeden svět online”. Platforma byla vytvořena Prozetou pro tento festival a umožňuje všem filmovým nadšencům sledovat dokumenty odkudkoliv z České republiky z pohodlí svého domova.

Letošní slogan festivalu „Vypadáváš“ odkazuje na jedno z nejčastějších slov, která provázejí setkávání lidí přes internet. „Prozeta pomáhá svým zákazníkům hledat a odstraňovat technologické nedostatky a nabízet taková řešení, u kterých zákazník nemusí čelit technickým potížím a „vypadávání”, které negativně vstoupily do komunikace umožněné technologiemi,” říká David Čermák, technický ředitel Prozety. „Pomáháme s digitální transformací a nabízíme technologická řešení šitá přímo na míru konkrétnímu zákazníkovi,” dodává Čermák.

QuickMedia je cloudová služba, která kombinuje správu a distribuci obsahu a možnosti jeho monetizace, tedy zpoplatnění divákům. Díky vysoké flexibilitě a škálovatelnosti poskytuje klientům příležitost rychle a snadno vytvořit komplexní online video platformu s podporou všech běžných typů videoobsahu - Video on Demand, živé vysílání i lineární televizní vysílání. Doručování obsahu po celém světě je zajištěno prostřednictvím globálních sítí CDN a cloudových služeb. To umožňuje plynule dodávat vysoce kvalitní video do jakéhokoliv zařízení kdekoliv na světě. QuickMedia také podporuje nejnovější standardy DRM a poskytuje zabezpečení proti krádeži obsahu ověřené hollywoodskými studii.

Oblibu si nachází od blogerů a malých poskytovatelů video obsahu až po nadnárodní společnosti.

Prozeta partnerstvím festivalu Jeden svět oslavila 30. výročí od svého vzniku.

O společnosti Prozeta

Prozeta je strategickým partnerem zákazníků, kteří považují IT za kritickou součást svých aktivit. Zákazníci z více než 20 zemí spoléhají na její produkty a technickou podporu. Řešení poskytuje klientům z mnoha oblastí, jakými jsou e-commerce, platformy pro videoobsah, banky, ISV, poskytovatelé internetových a cloudových služeb a mnoho dalších. Prozeta využívá 30 let zkušeností, vlastního výzkumu a vývoje k odlišení služeb a jejich přizpůsobení potřebám jednotlivých zákazníků. Specializací společnosti je integrace nejmodernějších technologií datových center a vývoj IoT. Na míru dodává řešení služeb privátních cloudů založených na platformě OpenStack a řešení softwarově definovaných úložišť BlackStor. Prozeta je distributorem Arista Networks pro Českou a Slovenskou republiku a 27 zemí střední a východní Evropy a Asie.

Více informací: www.prozeta.eu

E-mail: marketing@prozeta.eu

Klíčová slova ČR-film-internet-koronavirus-služby-dokumentární-festival-Jeden svět-firmy-Prozeta

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Služby, cestovní ruch
IT, telekomunikace
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.