Kam bezpečně na dovolenou? Relaxujte v klidu v nejčistší zemi Evropy – Švýcarsku

Potřebujete se už nyní rozhodnout, kam vyrazit za odpočinkem? Stále Vás však napadá, zda raději z důvodů bezpečnosti nezůstat i toto léto v Čechách? Je to zcela pochopitelné. Vlivem posledních měsíců, kdy žil člověk v nejistotě a obavách, jsou podobné myšlenky samozřejmé. Rádi bychom Vám ukázali cestu, kterou se vydat a načerpat tak mnoho energie sálající z jezer, hor a městeček ve Švýcarsku.

Švýcarsko je zemí, kde se můžete zhluboka nadechnout! Moře zde, stejně jako u nás, samozřejmě nehledejme, ale zaměřit se můžeme na lázeňské lokality, kde kombinace lázní a procházky v horách napumpuje Váš organismus na dlouhou dobu dopředu. Aktivní dovolená kombinovaná s relaxací a odpočinkem navíc posílí celé vaše tělo, a budete tak odolnější proti různým nemocem. Švýcarsko jako první z evropských zemí zareagovalo už minulý rok na situaci ohledně cestování v době Covidu a vydává turistickým zařízením (hotely, restaurace, lanovky, vlaky apod.) speciální známky Clean & Safe. Cílem tohoto programu je pomoci v obnově důvěry hostů ve Švýcarsko, jako v bezpečný a čistý cíl pro turistické a pracovní cesty.

Už jste se rozhodli? Nyní vyvstane otázka kam. Jakmile totiž začnete pátrat co vidět, zjistíte, že je ve Švýcarsku nepřeberné množství nádherných míst, která stojí za to vidět. A toto léto budou ještě zajímavější tím, že se zde nebudete tlačit ve frontách s turisty z dalekých zemí. Ano, turistický ruch se bude startovat postupně, a proto nyní můžete využít této situace a projet toho co nejvíce. K tomu se přímo nabízí tolik vyhlášená a všemi superlativy hodnocená železniční doprava.

Jízda švýcarským vlakem, je něco, co jinde nezažijete. A to zejména v horách. Tam, kam v jiných zemích vede lanovka, jede ve Švýcarsku vlak! Díky tomu máte jedinečnou příležitost kochat se výhledy na horské velikány, divoké vodopády, křišťálově čistá jezera a louky plné vzácných rostlin a farmářským způsobem chovaného dobytka. A to vše z pohodlí čistého, tichého a romantického vláčku. Překonáte malebné průsmyky mezi údolími v nadmořských výškách přesahujících 2000 m n. m. a během pár chvil se krajina i atmosféra okolo vás úplně promění. Samozřejmě není problém kdekoliv vystoupit, zhluboka se nadechnout a užít si jedinečnost daného místa. Některé zastávky se nacházejí v úplně panenské přírodě. Pokračovat pak můžete dalším spojem o jeden báječný zážitek bohatší. Švýcaři si zakládají na rčení, že žádná země na světě nenabízí lépe vybudovanou síť veřejné dopravy. Kombinovat s absolutní časovou přesností tak můžete vlaky, lodě, lanovky, autobusy. A to vše s jednou jízdenkou Swiss Travel Pass. Po zakoupení už stačí vybrat, kterým panoramatickým vlakem a jakou část Švýcarska chcete vidět. Jako dárek dostanete výrazné slevy na další horské lanovky nebo také zdarma Museum Pass, který vás opravňuje ke vstupu do více jak 500 muzeí. Swiss Travel Pass je možné zakoupit on-line z pohodlí vašeho domova a vyrazit na cestu třeba Bernina Expressem. Jde o jeden z nejkrásnějších přejezdů Alp. Panoramatické jízdy po tratích RhB jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Záběry z jízdy vlakem pořízené telefonem se stabilizátorem obrazu, nebo třeba dronem od Telink s.r.o. @djitelink se budou ve vaší sbírce zaručeně vyjímat.

Pokud jste dočetli až sem, máme pro Vás doporučení a tipy na nejlepší místa. Z nepřeberného množství úžasných míst si můžete vybrat na odborných stránkách www.mojesvycarsko.com. Na webu najdete aktualizované informace ohledně restrikcí a cesty.

Kontakty pro bližší informace: Alena Koukalová e-mail: alena.koukalova@switzerland.com

Jan Ursíny e-mail: jan.ursiny@switzerland.com

stprag@switzerland.com

Autor článku: Vladimíra Nováková, Novakova.v@seznam.cz

Klíčová slova ČR-Švýcarsko-turistika-rekreace-HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.