Společnost Zalando spouští novou letní kampaň Aktivisté optimismu (Activists of Optimism)

- Cílem kampaně je šířit letos v létě optimismus po celé Evropě prostřednictvím lidí, kteří ze svého optimismu udělali něco pozitivního

- Zahrnuje 11 pozitivních aktivistů z celé Evropy, jako například holandskou influencerku a modelku Rianne Meijer a francouzského tanečníka Salifa Gueye, kteří jsou známí svými optimistickými kreacemi

- Kampaň bude podpořena 360° marketingovou iniciativou Festivalem optimismu, sérií jedinečných pop-up akcí a vizuálních reklam na klíčových trzích, jako je Francie, Itálie, Německo a Švédsko s vyvrcholením 21. června, který bude nejdelším dnem optimismu

FILM SLEDUJTE ZDE / FOTOGRAFIE ZDE

Přední evropská online platforma pro módu a životní styl Zalando dnes spustila novou kampaň „Aktivisté optimismu" („Activists of Optimism) oslavující lidi, kteří šíří optimismus. Po roce světového lockdownu a omezení je cílem kampaně oslavovat a šířit optimismus jednoduchým způsobem - přimět lidi k úsměvu.

Kampaň „Aktivisté optimismu" bude zahájena 23. května na všech trzích společnosti Zalando a umožní lidem vyjádřit své pocity, pozitivitu a šířit radost. Kampaň tvoří 22 video snímků pozitivních kreací s délkou 15 vteřin, které byly spojeny do živé televizní reklamy. K video snímkům kampaně je připojena série fotografií evropských tvůrců, které představují pozitivitu v její jedinečné formě. Fotografie vytvořil španělský fotograf Jorde Perez Ortiz a na každém snímku je výrazný nápis „Aktivisté optimismu". Kampaň přivedlo k životu 11 pozitivních aktivistů vybraných na sociálních médiích, jako například holandská influencerka a modelka Rianne Meijer a francouzský tanečník Salif Gueye, kteří jsou známí svým optimistickým projevem.

Spuštění kampaně podpoří komplexní 360° marketingová iniciativa „Festival optimismu", který představuje sérii akcí a vizuálních elementů v celé Evropě. Kampaň by měla přimět lidi, aby se usmívali, tančili a zpívali. Celá kampaň by měla vyvrcholit virtuální oslavou soudržnosti v nejdelší den roku 21. června.

„Po roce lockdownů chceme v naší letošní letní kampani oslavit období víry a optimismu, tím, že přimějeme lidi se usmívat a umožníme jim, aby mohli svůj optimismus svobodně vyjádřit," řekl Ralph Rijks, viceprezident globálního marketingu společnosti Zalando. „Aktivistu optimismu definujeme jako člověka, který dělá radost ostatním i sobě, ať už písní, tancem nebo návodem na moderní líčení na síti Tik Tok. Tyto malé optimistické skutky nás spojují a šíří radost. Ústředním motivem naší letošní kampaně je udělat na základě optimismu něco pozitivního (pro sebe i ostatní), tím, že si vychutnáme život."

Výběr 11 „Aktivistů optimismu" byl realizován výhradně přes sociální média, se zaměřením na obsah tvůrců a aktivity, které vyjadřují poselství kampaně. Dosah a velikost sociální mediální platformy tvůrce byl na druhém místě. Film zahrnuje pozitivní a talentované umělce, jako například tanečníka Salifa Gueyeho, který je známý svým radostným tanečním stylem, který předvádí v pařížských ulicích, holandskou influencerku a modelku Riannu Meijer, kterou proslavily její autentické snímky na sociálních médiích a modelku a autorku Naomi Shimanda, která šíří pozitivitu prostřednictví módy.

Pozitivní televizní reklamní spot natočila londýnská režisérka Lucy Luscombe, která byla nedávno zařazena na žebříček 100 nejvýznamnějších kreativních osobností světa časopisu Dazed a zahrnuta do písně Show Me Love od Robina S. Kampaň obsahuje celou řadu formátů, jako jsou klasické fotografie Jorga Pereze Ortize, digitální venkovní reklama, vlastní sociální kanály s různorodým zapojením této kampaně, pozitivní audio reklama na síti Spotify, a pouliční reklama a barevné nástěnné malby na klíčových trzích. Komplexní 360° kampaň byla vytvořena ve spolupráci s kreativní agenturou Kolle Rebbe.

#ActivistsofOptimism

@Zalando

Poznámky pro vydavatele:

*Všechny fotografie byly pořízeny v souladu s vládními pokyny týkající se pandemie COVID-19, v jednotlivých zemích v době pořízení. Na všech místech po celém světě byla dodržována bezpečnostní opatření a všichni jednotlivci respektovali opatření týkající se onemocnění COVID.

O SPOLEČNOSTI ZALANDO:

Zalando (https://corporate.zalando.com) je přední evropská online platforma pro módu a životní styl. Byla založena v roce 2008 v Berlíně a nabízí módu od hlavy až k patě 42 milionům aktivních zákazníků na 17 trzích, v podobě oděvů, obuvi, doplňků a prostředků pro krásu. Portfolio mezinárodních značek zahrnuje nejznámější světová jména i místní značky. Naše platforma představuje kompletní nabídku módy pro inspiraci, inovace a interakci. Jako nejoblíbenější technologická firma v Evropě stále hledáme digitální řešení pro všechny aspekty módy: pro naše zákazníky, partnery a všechny významné hráče v příběhu společnosti Zalando. Naším cílem je stát se výchozím bodem pro módu a udržitelnou platformou s čistě pozitivním dopadem na lidi a planetu.

KONTAKT PRO MÉDIA:

Smarts: zalando@smarts.agency.com

O SPOLEČNOSTI KOLLE REBBE

Již více než 25 let je společnost Kolle Rebbe jednou z nejkreativnějších agentur v Německu. Stratégové, umělci a odborníci ze všech oborů vyvíjejí integrovaná komunikační řešení přesahující média i hranice zemí. 280 lidí z 20 zemí rovněž vymýšlí originální produkty a podporuje perspektivní začínající firmy uprostřed kultovní hamburské přístavní čtvrti Speicherstadt. Společnost Kolle Rebbe je od roku 2018 součástí firmy Accenture Interactive, největší digitální agentury na světě.

O LUCY LUSCOMBE

Lucy se narodila v Londýně a studovala na umělecké škole Central St Martins než se brzy postavila na vlastní nohy. Získala celou řadu ocenění, jako například cenu pro vynikající talenty na festivalu Underwire; ocenění BFI Future Film Award a za svou práci s Johnem Grantem, Darkstar a Tiny Carriages byla nominována na cenu za nejlepší hudební videoklip ve Spojeném království. Je zařazena na žebříčku 100 nejvýznamnějších světových tvůrčích osobností časopisu Dazed and Confused.

O JORGE PEREZ ORTIZOVI

Jorge Perez Ortiz je módní fotograf ze Španělska. Inspiraci nachází ve všem, co ho obklopuje. V jeho fotografiích se odráží otázky pohlaví, módy jako prostředku vyjádření člověka nebo kontrast tradice a módy, které objevují nový způsob jak ukázat módu. Způsob jakým využívá jasné slunečné nebe a temně modrou oblohu se k letošní letní kampani společnosti Zalando skvěle hodí.

V poslední době pracoval Jorge pro značky Lacoste, Nike, Loewe, Bershka a Mango.

Video - https://www.youtube.com/watch?v=zk2m5Nhcwos

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1515165/Zalando_1.jpg

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1515166/Zalando_2.jpg

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1515167/Zalando_3.jpg

Klíčová slova Německo-trh-móda-textil-internet-firmy-Zalando

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Zpracovatelský a výrobní průmysl
IT, telekomunikace
Obchod, marketing
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.