Fantasy novela Divná knížka poodhaluje svět na hranici spánku a bdění – CrowdPress odstartoval sbírku k vydání knižního debutu Jany Baudyšové

„Naším snem je, aby autorům vydávali knížky přímo jejich čtenáři, které necháváme vybírat to nejlepší z rukopisů. V květnu jsme odstartovali třetí sbírku, tentokrát na vydání Divné knížky Jany Baudyšové. Crowdfunding je pro nás cesta, jak může kultura existovat nezávisle a svobodně,“ prozrazuje Jakub Jelínek, zakladatel komunitního nakladatelství CrowdPress.

Sbírka odstartovala ve středu 12. května a potrvá do soboty 26. června. Cílem CrowdPressu je dokráčet k částce 125 000 Kč. Čtenáři mohou přispívat přes web divnaknizka.cz. Podaří-li se CrowdPressu vybrat celou částku, kniha dostane vše, co potřebuje – Divná knížka vyjde v pevné vazbě a s ilustracemi. Kniha spatří světlo světa i v případě, kdy komunitní nakladatelství nashromáždí nižší částku. V takovém případě by na sebe vzala podobu paperbacku.

„Komunitní nakladatelství jsem plánoval přes dva roky a nebýt toho, že můj otec po sobotních ránech v tajnosti dával dohromady své retro sci-fi „Tam nahoře ovce nejsou”, možná by zůstalo jen u slov. Po tátově knize o Marsu a audioknížce pohádek Josefa Čapka konečně najíždíme na model, kdy čtenáři knížku v našich anketách vybírají sami. A baví mě, že díky nim jsme vlastně poznali Janu Baudyšovou a její Divnou knížku,“ osvětluje příběh komunitního vydavatelství Jakub Jelínek.

O KNIZE

Fantasy novela Divná knížka poodhaluje svět na hranici spánku a bdění

Kateřina zabloudí v jednom ze svých živých snů a uvízne ve světě mezi bděním a spánkem, v němž ani jedno, ani druhé nepřevládá, ale tvoří nevyzpytatelnou směs, ze které se snaží najít cestu zpátky.

Je tu plno divných věcí – obrazy s pastelově barevnými žábami velkými jako domy, které pohlcuje mlha, Richard, bezdomovec z autobusového terminálu Na Knížecí, pan Šmauz z antikvariátu na Malé Straně, který Kátě připraví lyžařskou výbavu, aby se mohla nasoukat do louže na ulici a putovat dál světem pod vodou, různé sny nebo jejich ozvěny, někdy stírající rozdíl mezi oběma světy, jindy ho eskalující jako pod lupou.

Obálku podle příběhu pro knížku vytvořil Jakub Řídký.

O autorce Janě Baudyšové

Jana Baudyšová (*1983) vystudovala sociokulturní antropologii na FHS UK. Pracuje jako šéfredaktorka časopisu Romano voďi (Romská duše), žije v Praze.

Inspirací je jí sám pestrobarevný život a lidé v něm, v literatuře magický realismus a fantasy Michala Ajvaze, Mervyna Peaka, Roberta Holdstocka nebo Pasi Ilmari Jääskeläinena. Divná knížka je její knižní debut.

Odkazy k Divné knížce

Vydáváme Divnou knížku (video): https://youtu.be/SRNnfygzeSs

Web a sbírka: https://www.divnaknizka.cz

Ukázky z Divné knížky: https://www.crowdpress.cz/divnaknizka/iv/

Odkazy ke Crowdpress

Web: https://www.crowdpress.cz/

Facebook: https://facebook.com/crowdpress.cz/

Instagram: https://www.instagram.com/crowdpresscz/

Odkazy k dřívějším projektům:

Eda Vlasák - Tam nahoře ovce nejsou (retro sci-fi novela) http://shop.crowdpress.cz/55-tam-nahore-ovce-nejsou

Josef Čapek - Povídejme si, děti! (audiokniha) http://naposlech.cz/audiokniha/recenze/povidejme-si-deti

Kontakt:

vaclavjurasek@crowdpress.cz

Klíčová slova ČR-kultura-literatura-Optimal Marketing

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.