Společnost Discovery Life Sciences získává firmu Targos, a zakládá tak globální jedničku na trhu: Global Tissue Biomarker Services

Discovery Life Sciences Logo

Discovery Life Sciences Logo

SPOLEČNOST DISCOVERY ROZŠIŘUJE SVÉ KAPACITY O PŘEDNÍHO EVROPSKÉHO POSKYTOVATELE SLUŽEB, KTERÝ PODPORUJE PROGRAMY PRO VÝZKUM TKÁŇOVÝCH BIOMARKERŮ, KLINICKÝ VÝVOJ A UVÁDĚNÍ PRODUKTŮ NA TRH

Discovery Life Sciences™ (Discovery), specialisté na biovzorky a biomarkery, dnes oznámili, že získali německou společnost Targos Molecular Pathology GmbH (Targos), jednu z největších molekulárních patologických laboratoří v Evropě, aby významně rozšířili své globální služby v oblasti tkáňových biomarkerů. Akvizice Targosu představuje další milník v globální expanzi Discovery a doplňuje předchozí akvizici společnosti QualTek Molecular Laboratories (QualTek) se sídlem Kalifornii, předního severoamerického zajišťovatele imunohistochemie (IHC) a rozvoje biomarkerů. Kombinací silných stránek těchto dvou podniků do jedné globální divize tkáňových biomarkerových služeb se společnost Discovery stala předním světovým poskytovatelem služeb pro rozvoj biomarkerů, podporu klinických studií a školení v oblasti klinické patologie na trhu v oblasti imunoterapie, doprovodné diagnostiky a dalších programů přesné medicíny.

Targos již více než 15 let poskytuje vysoce standardizovaný vývoj a aplikaci klinických biomarkerů pro mezinárodní farmaceutický a diagnostický průmysl a pomáhá schvalovat mnoho průlomových terapií a doprovodné diagnostiky. Společnost bude rychle integrovat a standardizovat své operace se severoamerickými IHC a patologickými laboratořemi Discovery do jediného globálního vědeckého týmu. Kombinované odborné znalosti týmu byly užitečné při identifikaci a vývoji několika průlomů ve výzkumu biomarkerů, včetně testů HER-2 a PDL-1. Nové globální IHC a patologické služby společnosti Discovery budou také přidruženy k HudsonAlpha Discovery®, oddělení sekvenování a bioinformatiky společnosti, aby společně vytvořily jedinečnou kombinaci patologických služeb, IHC a genetických analytických služeb pro rozvoj biomarkerově řízeného výzkumu a vývoje léčiv a diagnostiky.

Když nové terapie vstoupí do regionálních nebo globálních klinických zkoušek, mohou laboratoře společnosti Discovery s certifikací CLIA a akreditované CAP s důvěrou poskytovat plnou rozsáhlou podporu a služby v oblasti tkáňových biomarkerů po celém světě. Targos je také lídrem v oblasti globálního poradenství a proškolování v nově zahájených doprovodných diagnostických testech, čímž podpoří potřebu svých zákazníků rychle se vzdělávat a usnadní osvojení si těchto prostředků globálními patology a technology v oboru.

„Připojení Targosu okamžitě rozšiřuje v celosvětovém měřítku kapacity společnosti Discovery na podporu programů tkáňových biomarkerů našich zákazníků pro každou fázi výzkumu – od vývoje testů až po jejich validaci, od globálních klinických zkoušek až po školení patologů pro přijetí v klinické praxi po uvedení na trh," sdělila Christiaan Neeleman, prezidentka oddělení evropských operací a divizní ředitelka operací Global Tissue Biomarker Services ve společnosti Discovery.

„Jsme velmi nadšeni, že se můžeme připojit k týmu Discovery Life Sciences," prohlásil Thomas Henkel, výkonný ředitel a spoluzakladatel společnosti Targos. „Těšíme se na to, že společně s Discovery Global Tissue Biomarker Services budeme našim společným zákazníkům nabízet bezprecedentní šířku pásma a kvalitu ve výzkumu a vývoji biomarkerů. Kombinace pre-anotovaných studijních kohort a na míru šitých biomarkerových prospektivních studií pod jednou střechou zajistí programy přesné medicíny ve prospěch pacientů."

O Discovery Life Sciences a HudsonAlpha Discovery

Discovery Life Sciences je specialista na biologické vzorky a biomarkery, který kombinuje největší světový obchodní inventář s biologickými vzorky a síť veřejných zakázek s předními multiomickými biomarkerovými servisními laboratořemi, které urychlují programy přesné medicíny zaměřené na rakovinu, infekční onemocnění a další složité zdravotní obtíže.

HudsonAlpha Discovery je divize sekvenování a bioinformatiky společnosti Discovery, celosvětově uznávaná servisní laboratoř, která využívá nejnovější technologie genomického výzkumu a komplexně podporuje nálezový, translační a klinický výzkum.

Tým Discovery, který je poháněn vědou, oslovuje zákazníky inovativním konzultačním přístupem k překonávání překážek a dosahováním rychlejšího konečného výsledku. Jsme vědou, která je vám k službám! Pro více informací navštivte dls.com.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1022478/Discovery_LS_Logo.jpg

KONTAKT: Brian Bennett, brian.bennett@dls.com

Klíčová slova USA-věda-zdraví-Discovery Life Sciences

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.