NEWTON College během pandemie posílila a mění se na NEWTON University

NEWTON College během pandemie posílila a mění se na NEWTON University

NEWTON College během pandemie posílila a mění se na NEWTON University

Rektor NEWTON University Jan Mojžíš

Vysoké škole NEWTON College se podařil přechod na on-line výuku. I během pandemie tak škole roste počet studentů. Rozhodla se proto nabídnout plnohodnotné studium odkudkoli na světě a nový obor v angličtině. Právě kvůli zahraniční expanzi mění svůj název na Vysokou školu NEWTON – NEWTON University.

Škola, která nabízí byznysové obory, s novým názvem lépe osloví zahraniční studenty i partnerské akademické instituce. Kromě toho otevírá kariérní centrum a spouští startupový business akcelerátor, zatím zejména pro své studenty. Škola sídlí v Brně a v Praze a na podzim zahajuje výuku i v Bratislavě.

"V anglosaském světě College znamená školu, která poskytuje maximálně bakalářské vzdělání, ale mnohdy je jenom přípravkou pro bakalářské studium, zvláště ve Spojených státech. My máme bakalářské, magisterské i postgraduální programy. Proto se musíme názvem přiblížit těm, kteří podobné vzdělávání nabízejí,“ vysvětluje změnu názvu školy rektor NEWTON University Jan Mojžíš.

Škola se chce totiž více zaměřit na spolupráci se zahraničními vysokými školami a nabízet studium anglicky mluvícím zájemcům doslova z celého světa. Kvůli plánované expanzi připravuje otevření anglického programu i v distanční formě s Bachelor in Global Business and Management. Přihlášky mohou uchazeči podávat do 30. září 2021. Do budoucna NEWTON University plánuje i další studijní programy v angličtině včetně doktorských oborů. Anglické studium zaštiťuje Anna Plechatá Krausová, která v současné době působí i na New College Oxfordské univerzity.

"Při anglické výuce bude převažovat on-line forma výuky, protože předpokládáme, že budeme mít studenty po celém světě. Připravujeme daleko větší podíl jak interaktivní formy výuky, tak i odborníků z praxe nebo z jiných mezinárodních zahraničních vysokých škol. Návrat do lavic studentům samozřejmě umožníme také, z reakcí ale víme, že online formu výuky studující kvůli práci, podnikání nebo stážím oceňují,“ říká Jan Mojžíš.

Kontakt pro média:

Marek Vítek

tiskový mluvčí

marek.vitek@newton.university

O NEWTON University:

Newton University (dříve NEWTON College) je česká soukromá vysoká škola vyučující v v Praze, v Brně a v Bratislavě. Škola se zaměřuje na podnikání, management, marketing, řízení lidských zdrojů a aplikovanou psychologii a absolventi získají tituly uplatnitelné v zahraničí. NEWTON klade velký důraz na výuku úzce propojenou s praxí. Na škole přednáší mimo jiné kouč vrcholových sportovců Marian Jelínek nebo marketingový expert Karel Novotný. Úspěšnými studenty NEWTONu jsou například CEO Kiwi.com Oliver Dlouhý, zakladatel firmy Vasky Václav Staněk nebo Libor Hoření z charitativního projektu Nesnězeno.

Klíčová slova ČR-školy-koronavirus-internet-vysoké-firmy-Vysoká škola NEWTON

Oblast
Středočeský (sc)

Kategorie
Zdravotnictví
Věda, vzdělávání a školství
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.