5. ročník WIC: V čele inovací

China.org.cn podává zprávu o 5. ročníku světové informační konference:

5. Světový informační kongres (World Intelligence Congress, WIC) se bude konat koncem května v severočínském městě Tchien-ťin.

WIC, nyní již pátým rokem, je neustále aktualizován. V letošním roce bude kromě tradiční řady konferencí, výstav, soutěží a zkušeností s chytrými technologiemi – v závislosti na protipandemických opatřeních – zřízena speciální výstavní plocha pro hostující města a země cti a mezinárodní hosté budou pozváni k návštěvě výstav a sdílení jejich zkušeností. Kromě toho se Mezinárodní kongres inteligentních sportů (International Intelligent Sports Congress), každoroční akce konaná v rámci WIC, spojí s regionálním severočínským turnajem Tecent Esports Honor of Kings, aby prozkoumal nové oblasti a přilákal mladší generace. Všechny tyto změny odpovídají tématu WIC, kterým je „Nová éra inteligence: posílení nového rozvoje a rozvíjení nového vzoru."

Původním cílem WIC bylo rozvíjet čínský zpravodajský průmysl. Spolu s tím, jak organizátoři získávali zkušenosti a přicházeli s novými průkopnickými nápady a způsoby pořádání akce, se Kongres postupně stal platformou, kde se střetávají špičkové technologie s inovativními nápady, přičemž významnou roli hrají společnosti z celého světa. Platforma, která pokračuje v inovacích, znatelně podporuje výměny v globálním zpravodajském průmyslu a rozvíjí větší a hlubší spolupráci.

Hostitelské město Tchien-ťin odráží principy organizace WIC. Jako jedno z prvních industrializovaných měst v Číně se může pochlubit dlouhou historií a neustále hledá inovace. Superpočítač Tianhe a neuralink Brain Talker, jsou jenom dva z řady úspěchů pocházejících z Tchien-ťinu. Kromě zpravodajského průmyslu přilákalo IT centrum „Tianjin National IT Innovation Valley" postavené městem téměř tisíc společností. V současné době je vyvíjeno úsilí o vytvoření klastru IT a inovačního průmyslu v měřítku 100 miliard jüanů postaveném na modelu „sdružovat společnosti, které budou mít k dispozici platformu, budou motivovány aplikacemi a budou vytvářet průlomy skupinami". Tchien-ťin také za účelem dosažení udržitelných inovací podpořil výstavbu vědeckých parků na univerzitách. Tchien-ťin si klade za cíl vybudovat do roku 2023 pět univerzitních vědeckých parků na obecní úrovni, které by integrovaly zdroje univerzit a dalších sociálních odvětví, a poskytly tak podnět k inovacím a průmyslovému rozvoji.

WIC je mikrokosmos, který představuje vizi Tchien-ťinu a Číny při podpoře výměn v rámci celého národu i světa; společně podporují inovace, sdílení výsledků a dosahování oboustranně výhodného pokroku. S cílem vybudovat společenství se společnou budoucností pro lidstvo jsou Tchien-ťin a Čína jako celek ochotny spolupracovat s ostatními zeměmi.

China Mosaic

http://www.china.org.cn/video/node_7230027.htm

5. ročník WIC: V čele inovací

http://www.china.org.cn/video/2021-05/13/content_77494187.htm

Video - https://mma.prnewswire.com/media/1509679/video.mp4

KONTAKT: Ni Jingjing, +86-10-8882-8131, pr@china.org.cn

Klíčová slova Čína-obchod-počítače-China.org.cn

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.