Výbor rozhodující o udělení ceny míru Sunhak (Sunhak Peace Prize) zahájil příjem nominací do 5. ročníku soutěže

Nominace je možné podávat až do 31. července 2021

Cena míru Sunhak (Sunhak Peace Prize) se uděluje jednotlivcům i organizacím, které významnou měrou přispívají k míru a bohatství budoucích generací. Výbor pro udělování této ceny vychází při hodnocení jednotlivých kandidátů zejména z dosažených úspěchů ve 3 následujících oblastech: trvale udržitelný rozvoj lidské společnosti, řešení sporů a ochrana životního prostředí. Laureáti ceny míru Sunhak jsou vybíráni dvakrát ročně mezinárodní porotou a kromě ocenění získají také finanční odměnu ve výši 1 000 000 dolarů.

Dr. Hak Ja Han Moon cenu míru Sunhak (Sunhak Peace Prize) založila na památku svého posledního manžela reverenda Dr. Sun Myung Moona, který založil Mezinárodní mírovou federaci (Universal Peace Federation) a zasvětil svůj život boji za mír. Slavnostní udělení již 5. ceny Sunhak Peace Prize se uskuteční v roce 2022.

Kritéria pro hodnocení nominovaných:

- dosažené úspěchy v oblastech trvale udržitelného rozvoje lidské společnosti, řešení sporů a ochrany životního prostředí

- zlepšování kvality života lidí různých národností, rasy, náboženského vyznání a kultur s ohledem na zachování míru

Konečné rozhodnutí o laureátech ceny míru Sunhak Peace Prize porota vynese v prosinci 2021 a krátce poté bude následovat oficiální oznámení vítězů. Slavnostní udílení cen pak proběhne v dubnu 2022 v Jižní Koreji. Formulář pro nominaci uchazečů o tuto cenu si můžete stáhnout na oficiální webové stránce (http://sunhakpeaceprize.org/).

První cenu míru Sunhak (Sunhak Peace Prize) získal v roce 2015 pan Anote Tong, bývalý prezident Kiribati, za své úsilí v rozšiřování povědomí o klimatických změnách a vzestupu hladiny oceánů a Dr. Modadugu Vijay Gupta, který se podílel na vývoji nových metod pro akvakultury a rybářství.

Druhé ocenění v roce 2017 získal italský chirurg Dr. Gino Strada a aktivistka Dr. Sakena Yacoobi, a to za přínos v boji s uprchlickou krizí.

Laureáty 3. ceny v roce 2019 byli Dr. Akinwumi Adesina, prezident Africké rozvojové banky a Waris Dirie, zakladatelka nadace Desert Flower Foundation. Při udělování této ceny se porota zaměřila na přínos v rozvoji míru v Africe.

Cenu Sunhak Peace Prize za rok 2020 získali senegalský prezident Macky Sall a biskup Munib A. Younan, čestný prezident organizace Religions for Peace. U příležitosti sta let od narození reverenda Sun Myung Moona, byla speciální cena zakladatelů udělena bývalému generálnímu tajemníkovi OSN, panu Ban Ki-moonovi. Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1507395/Sunhak_Peace_Prize_image.jpg

Kontakt:

+82-2-3278-5158

sunhakpeaceprize@gmail.com

Klíčová slova Korea-společnost-The Sunhak Peace Prize Committee

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.