Společnost Zynga uzavřela smlouvu o akvizici firmy Chartboost

Díky této akvizici se Zynga stane novou jedničkou v mobilní reklamě

● Přední platforma pro mobilní reklamu a monetizaci s více než 700 miliony uživatelů měsíčně

● Spojením obou firem vznikne subjekt, který nabídne špičkový obsah a prověřenou reklamní a monetizační platformu

● K dokončení akvizice by podle očekávání mělo dojít ve 3. čtvrtletí roku 2021

Zynga Inc. (burzovní index Nasdaq: ZNGA), světová jednička v interaktivní zábavě, dnes oznámila, že uzavřela smlouvu o akvizici firmy Chartboost, přední platformy pro mobilní reklamu a monetizaci obsahu. Kromě svého talentovaného týmu přinese firma Chartboost také platformu, kterou využívá více než 700 milionů uživatelů měsíčně a na níž se každý měsíc uskuteční více než 90 miliard reklamních aukcí. Společně tak firmy Zynga a Chartboost mají všechny komponenty potřebné pro vybudování špičkové platformy nové generace: obsah špičkové kvality, přímý kontakt s hráči, obrovský dosah a špičkovou reklamní technologii, kterou lze implementovat do celého herního portfolia firmy Zynga a jejíchž služeb mohou využívat reklamní partneři společnosti Chartboost.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst zde: https://www.businesswire.com/news/home/20210505005033/en/

Chartboost je unifikovaná reklamní platforma, která obsahuje poptávkový systém DSP (Demand Side Platform), nabídkový systém SSP (Supply Side Platform) a mediační platformu založenou na řešení SDK. Díky pokročilým funkcím strojového učení a datové analytiky nabízí platforma Chartboost širokou paletu nástrojů pro optimalizaci reklamy a zisků.

„Chartboost je jednou z nejdynamičtějších reklamních platforem na mobilním trhu a velmi se těšíme, až její talentovaný tým přivítáme v naší společnosti,“ řekl generální ředitel společnosti Zynga Frank Gibeau. „Spojením vysoce kvalitního herního portfolia společnosti Zynga se špičkovou analytickou, reklamní a monetizační platformou nám přinese lepší možnosti v oblasti poskytování reklamních služeb a umožní nám získat konkurenční výhody v mobilním ekosystému.“

„Velice se těšíme na spojení s firmou Zynga, což nám umožní zpřístupnit naší komplexní reklamní platformu nejen společnosti Zynga, ale i celému mobilnímu ekosystému,“ řekl generální ředitel firmy Chartboost Rich Izzo. „Společně sdílíme vizi, která je založená na spojení reklamy, analytiky a obsahové platformy a umožní oběma firmám urychlit jejich další růst. Společnost Zynga je již členem naší rodiny a součástí naší firemní kultury.“

Zynga koupí 100procentní podíl ve společnosti Chartboost za přibližně 250 milionů dolarů v hotovosti. Transakce ještě podléhá standardním schvalovacím procesům a její dokončení se předpokládá ve třetím čtvrtletí roku 2021.

Výhradním finančním poradcem firmy Zynga pro tuto transakci byla investiční banka UBS Investment Bank. Právním poradcem firmy Zynga pro tuto transakci byla právní kancelář Orrick.

Upozornění vydavatele:

Grafiku a videomateriály k této tiskové zprávě si můžete stáhnout na této webové stránce: https://www.dropbox.com/sh/gpdb8lz054j1hnq/AAD-9U4Q99KhwIUMMLkn6YFEa?dl=0

O společnosti Zynga

Zynga je světová jednička v oblasti interaktivní zábavy a jejím posláním je spojovat svět prostřednictvím her. Více než miliarda lidí hraje různé hry od firmy Zynga, jako jsou například CSR Racing™, Empires & Puzzles™, Merge Dragons!™, Merge Magic!™, Toon Blast™, Toy Blast™, Words With Friends™ a Zynga Poker™. Hry od společnosti Zynga jsou dostupné ve více než 150 zemích a lze je hrát na sociálních sítích nebo mobilních zařízeních po celém světě. Zynga byla založena v roce 2007 a sídlí v San Francisku. Kromě toho má další pobočky ve Spojených státech amerických, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Indii, Turecku a Finsku. Více informací najdete na webových stránkách www.zynga.com nebo společnost Zynga sledujte na sociálních sítích Twitter, Instagram, Facebook či na blogu.

O společnosti Chartboost

Chartboost je přední mobilní reklamní a monetizační platforma, kterou každý měsíc využívá více než 700 milionů uživatelů a jejímž prostřednictvím se měsíčně uskuteční více než 90 miliard reklamních aukcí. Platforma Chartboost umožňuje vývojářům generovat příjmy z mobilní reklamy díky modelu platby za tisíc zobrazení (CPM). Firma Chartboost má více než 100 zaměstnanců a pobočky v San Francisku, Pekingu, Barceloně a Amsterdamu. Navštivte naše webové stránky www.chartboost.com.

Výhledová prohlášení

Tato tisková zpráva obsahuje výhledová prohlášení ve smyslu novely Zákona o řešení sporů v souvislosti s obchodováním s cennými papíry z roku 1995 (Private Securities Litigation Reform Act of 1995), a to včetně prohlášení, která se mimo jiné týkají navrhované akvizice společnosti Chartboost, Inc. (dále jen „Chartboost“) a také naší schopnosti využít očekávaný přínos z akvizice společnosti Chartboost, včetně, mimo jiné, rozšíření naší celosvětové zákaznické základny a reklamního podnikání, zajištění vývoje moderní a kompletní reklamní platformy nové generace pro mobilní telefony, udržení si konkurenceschopnosti na trhu mobilní reklamy, využívání strojového učení a analytických informací ke zkvalitnění našich reklamních služeb, celkové kupní ceny, kterou za akvizici společnosti Chartboost zaplatíme a včasného uzavření transakce. Výhledová prohlášení jsou v textu často uvozena slovy, jako například “výhled,” “očekávaný,” “plánovaný,” “zamýšlíme,” “bude,” “předpokládat,” “věřit,” “cíl,” “předpoklad,” a další. Dosažení nebo splnění cílů či předpokladů, které jsou v těchto výhledových prohlášeních uváděny nelze zaručit, protože tato prohlášení jsou založena na očekáváních managementu naší společnosti a podléhají řadě rizikových faktorů. Proto se na výhledová prohlášení nespoléhejte, jsou založena na informacích, které jsme měli k dispozici k datu jejich vydání. Nepřijímáme žádnou povinnost výhledová prohlášení jakkoli aktualizovat. Mezi faktory, které mohou způsobit, že se konečné výsledky naší společnosti budou lišit od údajů uváděných ve výhledových prohlášeních, mimo jiné patří: splnění podmínek pro uzavření transakce a naše schopnost včas tuto transakci uzavřít; naše schopnost hospodárně integrovat společnost Chartboost do našich struktur a využít očekávaného přínosu této transakce; dopady oznámení této akvizice na provozní a obchodní výsledky společností Zynga a Chartboost a naše schopnost udržet si klíčové zákazníky; rizika soudních sporů a/nebo dalších opatření orgánů státního dozoru v souvislosti s touto akvizicí a naše schopnost udržet si konkurenceschopnost na trhu mobilní reklamy. Podrobnější informace o rizikových faktorech a předpokladech, které ovlivňují naše podnikání, najdete v našich pravidelných zprávách podávaných Komisi pro cenné papíry (SEC - Securities and Exchange Commission - “SEC”) a kopii těchto zpráv si můžete stáhnout na našich webových stránkách, v části pro investory (Investor Relations) - http://investor.zynga.com nebo na webových stránkách Komise pro cenné papíry (SEC) - www.sec.gov.

Přečtěte si zdrojovou verzi této tiskové zprávy na webové stránce businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210505005033/en/

Kontaktní informace:

Vztahy s investory: Rebecca Lau Investors@zynga.com

Vztahy s médii: Sarah Ross Sarah@zynga.com

Zdroj: Zynga

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova USA-komunikace-reklama-trh-firmy-Zynga

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.